Британія має намір відмовитися від стандартних водійських прав

Читать на русском
У Великобританії до кінця 2017 почнуть тестувати технологію, яка дозволить використовувати смартфони замість головного документа автомобіліста.

У Великобританії до кінця 2017 почнуть тестувати технологію, яка дозволить використовувати смартфони замість головного документа автомобіліста.

Як розповіли в «Агентстві з видачі прав і водійських посвідчень Сполученого Королівства» (DVLA), зараз відомство розробляє новий швидкий і надійний сервіс для водіїв, пише «Слово і Діло». Суть його полягає в тому, що водійські посвідчення стануть «електронними», перетворившись в спеціальний додаток.

Завдяки спеціальній програмі, встановленій на смартфоні, водієві достатньо буде просто показати екран телефону, попередньо зареєструвавшись на місцевому сайті державних послуг. І хоча розробники підкреслюють, що «електронні права» не замінять відразу звичну пластикову картку, вже зрозуміло, що це - лише питання часу.

Справа в тому, що вже зараз новий додаток планується використовувати як посвідчення особи - наприклад, якщо власнику «електронних прав» потрібно щось купити, або оформити якийсь документ, скажімо, квиток на літак. Ну, а в майбутньому звичайне водійське посвідчення напевно піде в минуле. Адже додаток на смартфоні зможе виконувати його функції нітрохи не гірше.

До речі, вперше про таке електронне посвідчення водія глава DVLA Олівер Морлі згадав в травні 2016 року. Тепер же справа дійшла до практичної реалізації. За планами DVLA, тестова версія електронних водійських прав запрацює вже у вересні 2017 року, а в квітні 2018 року скористатися новим додатком зможе будь-хто.

Як повідомлялося, Великобританія після Brexit намір змінити дизайн паспорта, уклавши контракт на його виготовлення на суму 490 млн фунтів стерлінгів.


Підписуйтесь на наші аккаунти в Telegram та Facebook, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.