У Білорусі затримано українських проповідників

Читать на русском
Білоруські ЗМІ повідомили про чергові арешти українців в Мінську, які приїхали до країни на теологічний семінар.

Білоруські ЗМІ повідомили про чергові арешти українців в Мінську, які приїхали до країни на теологічний семінар.

У Мінську затримано трьох громадян України - християнських проповідників, які приїхали до Білорусі на теологічний семінар: Леонід Номерчук зі Львова, Ашот Саркісян з Хмельницького і Владислав Єрмолов з Миколаєва.

Про це повідомляє «Білоруський партизан» з посиланням на білоруського політика Алеся Логвінца, який знаходився в Центрі ізоляції правопорушників і був звільнений 2 квітня, пише «Слово і Діло».

Відзначається, що теологічний семінар, організований «Місією Блага вість», повинен був проходити з 21 по 24 березня за участю пастора з Південної Кореї і гостей з України. Без пояснення причин договір про оренду приміщення в СОЦ «Олімп» був розірваний, а організатори намагалися знайти нове місце для проведення свого семінару.

У Мінську дві тисячі людей мітингували проти «податку на дармоїдів»У Мінську понад 2 тисячі білорусів протестували проти так званого податку на дармоїдів. Протестуючі спалили кілька листів щастя від податківців біля будівлі Міністерства з податків і зборів.

«22 березня біля площі Якуба Колоса троє громадян України - проповідників, які повинні були брати участь в семінарі, були зупинені міліцією за перехід вулиці у недозволеному місці і оштрафовані. Однак штрафом для них справа не обмежилася - на українців склали протоколи за дрібне хуліганство. І за правопорушення, якого вони не скоювали, українці отримали по 15 діб адміністративного арешту», - йдеться в повідомленні.

За словами Логвінца, зв'язатися з посольством України в Білорусі затриманим дозволили тільки за допомогою листа.

«Чи отримав цього листа адресат і чи був взагалі відправлений - невідомо. 2 квітня посольство не змогло прокоментувати «Білоруському партизану» інформацію про затриманих, пообіцяли, що завтра прес-секретар зробить заяву», - зазначає видання.

Нагадаємо, що в ніч на суботу, 11 лютого, в Мінську міліцейський патруль затримав Сергія Жадана.


Підписуйтесь на наші аккаунти в Telegram та Facebook, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.