Співпраця з МВФ: як Фонд урізає підтримку України

Уже четверта поспіль відмова Міжнародного валютного фонду надавати Україні черговий транш кредиту неабияк лоскоче нерви високопосадовцям і на Банковій, і на Грушевського, і на Інститутській. Глави уряду й НБУ кивають на блокаду Донбасу – мовляв, саме її наслідком у міжнародному форматі стала поведінка МВФ, а міністр фінансів заявляє, що вже до 1 квітня відомство направить Фонду перелік макроекономічних показників, які свідчать про те, що блокада не така страшна, як її малюють.

Олександр ДанилюкМіністр фінансів України
Данилюк запевнив, що найближчим часом Україна отримає додатковий транш від МВФСказано 19 грудня 2016 р.Статус обіцянки: Виконано

У населення тим часом починають виникати побоювання щодо курсу гривні: чи залишиться він стабільним, якщо відмовки МВФ триватимуть і надалі? Але це не найбільший привід для хвилювань, вважає оглядач «Слова і Діла» Олександр Радчук. «Ще на початку березня в НБУ заявили про те, що Міжнародний валютний фонд надіслав фінальну версію Меморандуму про співпрацю. У ньому йшлося про низку узгоджених позицій щодо проведення пенсійної реформи, організації ринку землі та створення Антикорупційного суду. Усі ці зміни можуть ще більше застрягнути у часі, якщо умовний кредитний «батіг» МВФ не нависатиме над урядом та парламентом. А це – ще один тривожний дзвінок на шляху до провадження реформ в Україні», – пише він.

У будь-якому разі можна констатувати, що минулий рік у плані співпраці з МВФ був для України не найкращим, і цьогоріч ця сумна тенденція триває. Так, у 2014-му Київ за програмою stand by отримав 4,6 млрд дол (траншами по 3,2 та 1,4 млрд), у 2015-му, вже за програмою EEF – 6,7 млрд (також двома траншами у розмірі 5 і 1,7 млрд). У 2016-му Україні було виділено всього 1 млрд дол. та й то після місячного відтермінування.

Відтоді у Фонді лише продовжують годувати український уряд «завтраками», причини яких українська влада певно що усвідомлює та не поспішає виправляти. Наприклад, реально, а не декларативно, боротися з корупцією, створювати умови для розвитку бізнесу й головне – забезпечити спадкоємність влади, адже в умовах, коли правляча більшість не може навіть «склеїти» коаліцію в парламенті, говорити про стабільність цього уряду не доводиться.


Підписуйтесь на наші аккаунти в Telegram та Facebook, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Загрузка...