Порошенко пропонує скасувати е-декларації для військових

Читать на русском
Президент Петро Порошенко пропонує ВР внести зміни в закон про електронні декларації, дозволивши військовослужбовцям контрактної форми служби і мобілізованим військовим їх не подавати.

Президент Петро Порошенко пропонує ВР внести зміни в закон про електронні декларації, дозволивши військовослужбовцям контрактної форми служби і мобілізованим військовим їх не подавати.

Про це йдеться в законопроекті №6172, зареєстрованому в Раді 10 березня, пише «Слово і Діло» з посиланням на «Дзеркало тижня».

Відповідні зміни Порошенко пропонує внести до статті 3 закону «Про запобігання корупції».

Пропонується встановити, що дія закону не поширюється на мобілізованих військових, військових-контрактників, курсантів вищих військових навчальних закладів, а також вищих навчальних закладів, у яких є військові інститути, факультети і кафедри військової підготовки.

Як відомо, значна частина військовослужбовців з 1 січня 2017 року зобов'язані подавати електронні декларації.

У пояснювальній записці вказується, що такі зміни необхідні, оскільки «лише збір і підготовка документів, необхідних для заповнення декларації, потребує значного часу та особистої присутності військовослужбовця (наприклад, оформлення електронного цифрового підпису, отримання довідки про доходи військовослужбовця з місця проходження служби або в органах Державної фіскальної служби України).

Як працює Порошенко та його Адміністрація? Дайджест обіцянок (лютий-березень 2017)Президент України Петро Порошенко протягом останнього місяця провалив одну обіцянку та дав ще три нових.

«Зазначене може призвести до масового залишення місць проходження служби в зоні проведення антитерористичної операції», - сказано у записці.

«Крім того, заповнення декларації на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції потребує не лише часу, а й відповідних технічних можливостей (зокрема, обладнання робочих місць персональними комп'ютерами) та захищеної інфраструктури (безпечне підключення до мережі Інтернет), які є обмеженими в зоні проведення антитерористичної операції», - йдеться у пояснювальній записці.

31 березня закінчується другий етап електронного декларування. Декларації за 2016 рік мають подати приблизно 2 млн осіб.

Раніше в Національному антикорупційному бюро України повідомили про відкриття нових карних виробництв щодо е-декларацій.

Нагадаємо, Мін'юст зареєстрував порядок перевірки е-декларацій.


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал