У Нацбанку обіцяють уповільнення зростання цін в Україні

Читать на русском
Інфляція буде залишатися високою протягом перших трьох кварталів поточного року і повернеться до однозначного рівня лише в четвертому кварталі.

Національний банк України продовжує вважати реалістичним досягнення цілей по інфляції на рівні 8% плюс-мінус 2 п. п. в 2017 році і на рівні 6% плюс-мінус 2 п. п. в 2018 році.

Про це пише «УНІАН», передає «Слово і Діло».

Як зазначається в матеріалах регулятора, інфляція в річному вимірі буде залишатися високою протягом перших трьох кварталів поточного року під дією ефекту бази порівняння і повернеться до однозначного рівня лише у четвертому кварталі.

Нацбанк зазначив, що економіка України продовжує відновлюватися, що стимулює зростання попиту на робочу силу.

Інфляція в Україні прискорилася – ДержстатУ січні 2017 року споживчі ціни підвищилися на 1,1%. При цьому в грудні минулого року вони піднялися на 0,9%.

«Під впливом цього чинника, а також внаслідок підвищення мінімальної заробітної плати реальна заробітна плата у січні зросла на 21,4% в річному вимірі. Як і очікувалося, це створює передумови для відновлення тиску на ціни з боку споживчого попиту», – наголошується в документі.

Регулятор нагадав, що інфляція в січні прискорилася до 12,6% у річному вимірі в результаті зростання виробничих витрат після підвищення зарплат і зростання сировинних цін на світових ринках, а також девальвації гривні наприкінці 2016 – початку 2017 року, і зазначив, що в лютому інфляція продовжила очікувано прискорюватися переважно в результаті ефекту бази порівняння.

Зазначимо, що Національний банк України, як і два попередні місяці поспіль, вирішив залишити облікову ставку на колишньому рівні 14% річних.

Раніше повідомлялося, що в Україні зросли ціни на алкоголь.


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал
Загрузка...