День виведення радянських військ з Афганістану. Що обіцяли ветеранам українські політики?

Читать на русском
В день 28-ї річниці виведення з Афганістану військ СРСР Слово і Діло вирішило нагадати політикам про їхні обіцянки ветеранам Афганської війни.
Фото з відкритих джерел

Сьогодні, 15 лютого, пострадянські країни відзначають день вшанування учасників війни в Афганістані. В різних країнах цю дату називають по-різному. В Україні, відповідно до указу Президента від 11 лютого 2004 року, вона має назву День вшанування учасників бойових дій на території інших держав. Саме цього дня в 1989 році відбулося виведення радянських військ із території Демократичної Республіки Афганістан після майже 10 років присутності контингенту на території країни.

Вячеслав КонстантіновськийНародний депутат України
Константіновський пообіцяв домогтись вирішення проблем ветеранів-афганцівСказано 23 вересня 2014 р.Статус обіцянки: Виконано

Сам збройний конфлікт на цьому не завершився, але для радянських солдатів, серед яких було й близько 160 тис. українців, Афганська війна тривала з грудня 1979 до лютого 1989 року. За офіційними даними, 2378 українців загинули, 60 – зникли безвісти або потрапили в полон і не повернулися.

Природно, що повернувшись додому, учасники війни в Афганістані потребували (й досі потребують) підтримки держави. «Слово і Діло» зібрало обіцянки сучасних українських політиків щодо соціального захисту «афганців».

Володимир ЛитвинНародний депутат України
Литвин пообіцяв домогтись вирішення проблем ветеранів афганцівСказано 22 вересня 2014 р.Статус обіцянки: У процесі

Так, наприклад, сприяти вирішенню соціальних питань воїнів-інтернаціоналістів пообіцяли в своїх політичних програмах на останніх парламентських виборах народні депутати Віктор Остапчук, Володимир Литвин, Вячеслав Константіновський. А нардеп Віктор Бондар уточнив, що домагатиметься соціального захисту для них, військових пенсіонерів та членів їхніх сімей. Із усіх перерахованих вище політиків відповідна обіцянка виконана лише в останнього.

Зобов’язувалися допомагати ветеранам Афганістану й представники місцевої влади. Наприклад, екс-мер Запоріжжя реалізував обіцянку в 2014 році матеріально допомогти 130 «афганцям». Щоправда, видали їм від міського голови... по 300 грн. Ще одну обіцянку – про видання Книги пам’яті воїнам-інтернаціоналістам – Сін провалив.

Геннадій КернесМіський голова Харкова
Кернес передбачить 20 квартир для воїнів-афганців у 2014 роціСказано 14 лютого 2014 р.Статус обіцянки: Не виконано

Не виконав обіцянку перед ветеранами й міський голова Харкова Геннадій Кернес, який заявляв, що в 2014 році передбачить 20 квартир для них. Насправді, житло за рахунок різних фондів і субвенцій отримали того року лише 14 «афганців» із Харкова.

Крім того, слід відзначити, що учасники Афганської війни отримують ті ж самі пільги та соціальний захист, що й учасники АТО.

Аліна Костюченко, за матеріалами «Слова і Діла»


Підписуйтесь на наші аккаунти в Telegram та Facebook, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Загрузка...