Прокурорська безвідповідальність: Луценко провалив одразу три резонансних обіцянки

Читать на русском
Генеральний прокурор України Юрій Луценко не впорався із жодною з трьох обіцянок, що стосувалися справ поплічників Віктора Януковича.
Юрій ЛуценкоФото: Володимир Раснер

Попри обіцянки генерального прокурора України Юрія Луценка, ані справа екс-міністра доходів і зборів Олександра Клименка, ані провадження щодо одіозного вітчизняного бізнесмена Сергія Курченка протягом 2016 року так і не були передані до суду.

Зробити це саме у минулому році Луценко пообіцяв 26 листопада, але місяця з гаком, що залишався до Нового року, йому для цього не вистачило.

Юрій ЛуценкоГенеральний прокурор України
Луценко заявив, що до кінця 2016 року справа Олександра Клименка буде передана до судуСказано 25 листопада 2016 р.Статус обіцянки: Не виконано

Відповідно до листа Генеральної прокуратури, датованого 19 січня 2017 року, на цю мить у справі Курченка триває досудове слідство, а у справі Клименка воно взагалі припинене «у зв'язку з переховуванням підозрюваного від органів слідства та суду».

Ще щодо однієї гучної справи, якою нині опікується відомство Луценка – щодо справи Олександра Єфремова – генпрокурор має чергову невиконану обіцянку. 10 серпня 2016 року він пообіцяв, що до кінця року будуть затримані нові фігуранти відкритого щодо екс-«регіонала» провадження за підозрою в сепаратизмі й посяганні на територіальну цілісність України.

На той момент, крім самого Єфремова, затриманим у цій справі був депутат від ПР Володимир Медяник. У тій же таки відповіді на інформаційний запит «Слова і Діла», датованій 19 січня, повідомляється, що на сьогодні у цій справі затриманий лише Єфремов, ще 5 осіб перебувають у розшуку. Отже, і з цією обіцянкою генеральний прокурор не впорався.

У досьє Луценка наразі 45 виконаних і вже 60 нереалізованих обіцянок. Показник його відповідальності складає всього 35%.


Підписуйтесь на наші аккаунти в Telegram та Facebook, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Загрузка...