В атмосфері стрімко зростає рівень метану – вчені

Читать на русском
Рівень газу метану в атмосфері Землі зростає, що руйнівно впливає на товщину озонового шару.

Концентрація метану в атмосфері Землі стрімко підвищується, що веде до прискорення пошкодження озонового шару і посилення парникового ефекту, заявили американські вчені зі Стенфордського університету.

Про це повідомляє «Слово і Діло» з посиланням на Ліга.net.

За словами експертів, підвищення рівня вмісту в атмосфері цього газу, основна частина якого виробляється великою рогатою худобою, «серйозно шкодить» зусиллям щодо запобігання глобальному потеплінню шляхом скорочення викидів вуглекислого газу.

Як заявив професор Роберт Джексон, після відносного затишшя на початку 2000-х років концентрація метану почала різко зростати. «Вуглекислий газ залишається основним фактором глобального потепління, і на те є причини. Однак якщо ми будемо ігнорувати метан, ми ризикуємо втратити частину ефекту від скорочення рівнів CO2 в атмосфері», - заявив учений.

Разом з тим, не є очевидним, через що зростає концентрація метану саме в останні роки: в 2007 році вона почала повільно підвищуватися, а в 2014-му і 2015-му різко зросла.

«Метан може надходити з різних джерел, але тут, швидше за все, грає велику роль агропромисловий комплекс», - сказав Джексон.

Метан з різних джерел, як і вуглекислий газ, утворює навколо Землі шар, який заважає тепловому випромінюванню залишати атмосферу, створюючи парниковий ефект.

Нагадаємо, раніше набрала чинності Паризька хартія, з якою пов'язують основні надії в сфері боротьби з глобальною зміною клімату.


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал