Паризький договір про клімат набуває чинності

Читать на русском
Офіційний представник генсека ООН Стефан Дюжаррик повідомив, що Паризьку угоду про клімат ратифікували 96 держав.

Паризьке угода, з якою пов'язують основні надії у сфері боротьби з глобальною зміною клімату, набуває чинності для країн, що долучилися до документа.

Про це повідомляє ТАСС, передає «Слово і Діло».

Офіційний представник генерального секретаря ООН Стефан Дюжаррик повідомив, що до теперішнього моменту угоду ратифікували 96 держав.

За його словами, за останні дні необхідні документи внесли Данія, Індонезія, Республіка Корея, Саудівська Аравія та ПАР.

Паризька хартія має прийти на зміну Кіотському протоколу, термін дії якого спливає в 2020 році. Умовою для набуття документом чинності була ратифікація 55 країнами, на які припадає принаймні 55% загальносвітового обсягу викидів парникових газів.

На відміну від Кіотського протоколу, паризька хартія передбачає, що зобов'язання зі скорочення шкідливих викидів в атмосферу беруть на себе всі держави, незалежно від ступеня економічного розвитку.

Угоду було ухвалено 12 грудня 2015 року за підсумками 21-ї конференції Рамкової конвенції про зміну клімату (РКЗК) в Парижі. 195 учасників форуму домовилися не допустити підвищення середньої температури на планеті до 2100 року більш ніж на 2 градуси за Цельсієм порівняно з доіндустріальною епохою. Вчені вважають, що більш значне зростання температури може призвести до незворотних наслідків для екології.

Раніше повідомлялося, що майже 200 країн світу в Руанді досягли угоди щодо скорочення використання парникових газів, які використовуються в холодильниках і кондиціонерах.

Нагадаємо, що Європейський парламент ратифікував угоду про зниження рівня вуглекислого газу в атмосфері з 2020 року.


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал