Безвізовий режим: ЄС схвалив механізм призупинення

Читать на русском
Комітет Європарламенту з громадянських свобод, юстиції та внутрішніх справ (LIBE) затвердив законопроект щодо впровадження механізму призупинення безвізового режиму ЄС із третіми країнами.
Фото з відкритих джерел

Комітет Європарламенту з громадянських свобод, юстиції та внутрішніх справ (LIBE) затвердив законопроект щодо впровадження механізму призупинення безвізового режиму ЄС із третіми країнами.

За затвердження документу проголосували 37 членів комітету, 9 були проти, а 2 – утрималися, повідомляє «Слово і Діло» з посиланням на «Європейську правду».

Після затвердження на комітеті тепер відкривається шлях до затвердження документу на пленарному засіданні Європарламенту. Наступне засідання Європарламенту відбудеться наступного тижня і, ймовірно, законопроект внесуть до порядку денного.

Згідно з проектом закону, держави-члени та Єврокомісія зможуть ініціювати механізм призупинення. Комісія займатиметься моніторингом ситуації в країнах, що мають безвізовий режим з ЄС, і звітуватиме Європарламенту та Раді ЄС, чи відповідають країни умовам надання безвізового в'їзду, зокрема таким, як повага до прав людини.

Після повідомлення держави-члена (або запиту простої більшості держав-членів) або на основі власної доповіді Єврокомісії матиме один місяць на те, щоб ухвалити рішення про призупинення безвізового в'їзду протягом дев'яти місяців. Це рішення набуде чинності автоматично.

В ЄС знайшли компроміс щодо механізму призупинення безвізового режиму – ПорошенкоЛідери Європейського союзу домовилися про механізм тимчасового призупинення безвізового режиму.

Протягом періоду призупинення Єврокомісія спільно із зацікавленими країнами має знайти вирішення ситуації, які призвели до призупинення дії «безвізу».

Якщо ситуація не зміниться, то Єврокомісія не пізніше ніж за два місяці до завершення 9-місячного терміну може представити пропозицію продовжити тимчасове відновлення візового режиму на додатковий період до 18 місяців. Європарламент і держави-члени ЄС можуть оскаржити це рішення.

Комісія також може в будь-який момент ухвалити рішення представити законодавчу пропозицію щодо вилучення певної країни зі списку країн, яким надається безвізовий режим з ЄС.

Призупинення безвізового режиму може стосуватися певної категорії громадян третіх країн. Механізм призупинення не буде поширюватися на Велику Британію та Ірландію.


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал