Обсяг українського ринку утилізації та переробки небезпечних відходів може досягати 10 мільярдів гривень.
Про це повідомила прес-служба Міністерства екології та природних ресурсів України з посиланням на слова міністра Остапа Семерака, пише УНІАН, передає «Слово і Діло».
«Це був штучно закритий ринок із багатомільярдним обігом, на якому ми почали наводити лад. За підрахунками експертів, обсяг ринку може досягати 10 мільярдів гривень», – цитує Семерака прес-служба.
Він повідомив, що Мінекології вже перевірило 35 з 294 підприємств, що працюють у сфері переробки небезпечних відходів, на відповідність ліцензійним умовам.
«25 підприємствам ми анулювали ліцензії, ще 10 – отримали рішення про усунення виявлених порушень. Цього мало для загальних висновків, але тренд уже очевидний», – сказав міністр.
Він зазначив, що уряд уже ухвалив постанову, спрямовану на дерегуляцію умов для ведення господарської діяльності у сфері поводження з небезпечними відходами, з чіткими механізмами, прописаними в директивах ЄС. Однак про спрощення умов можна буде говорити лише після завершення перевірок усіх ліцензіатів.
«На ринку мають залишитися тільки підприємства з відповідною якісною матеріально-технічною базою, яка дійсно дозволяє переробляти та утилізувати небезпечні речовини як для людей, так і навколишнього середовища», – підкреслив Семерак.
Нагадаємо, 13 липня Кабмін затвердив підготовлені Мінекології ліцензійні умови поводження з небезпечними та особливо небезпечними відходами.
Раніше в Мінекології назвали регіони з найвищим рівнем забруднення.
ПІДПИСУЙТЕСЬ У GOOGLE NEWS
та стежте за останніми новинами та аналітикою від «Слово і діло»