Кабмін ухвалив рішення приватизувати підприємства «Укрспирту» одним пакетом

Читать на русском
Обсяг бюджетних надходжень від приватизації спиртзаводів досягне рівня 5-6 млрд грн, вважають у Кабміні.

Уряд України під час засідання в середу, 16 листопада, затвердив законопроект про приватизацію держпідприємства «Укрспирт».

Зношеність виробничих фондів підвищує собівартість виробництва легального спирту на 20-30% порівняно з країнами ЄС, повідомляє «Слово і Діло».

«Ми пропонуємо виділити дві групи держпідприємств у спиртовій галузі та запропонувати всі спиртзаводи, які є сьогодні в галузі, одночасно до приватизації», – повідомив міністр агрополітики та продовольства Тарас Кутовий на засіданні Кабміну.

Також міністр відзначив наявність тіньового виробництва спирту, що прогресує.

«До першої групи на приватизацію увійдуть підприємства, до яких є інтерес з боку горілчаних компаній. Вони матимуть право проводити харчовий спирт до кінця 2022 року в межах встановленої виробничої потужності. До другої групи будуть включені всі інші підприємства, які зможуть виробляти технічний спирт. Ми очікуємо, що ці заводи будуть перепрофільовані на виробництво біоетанолу або будуть використовуватися в якості виробничих майданчиків для інших видів діяльності», – додав він.

У зв'язку з підготовкою до продажу Кабмін із 1 січня 2018 року забороняє держпідприємствам виробляти спирт.

Законопроект передбачає повну лібералізацію експорту спирту та оптової торгівлі ним. Право на імпорт харчового спирту буде закріплено за уповноваженими Кабміном держпідприємствами, якщо виникне така необхідність. Повна лібералізація спиртової галузі запланована на 1 січня 2023 року. Виробництво харчового спирту стане доступним будь-яким суб'єктам приватної форми власності без обмеження обсягів виробництва.

Обсяг бюджетних надходжень від приватизації спиртзаводів досягне рівня 5-6 млрд грн, вважають у Кабміні. А частка тіньового виробництва зменшиться із 45 до 12% вже на четвертий рік від моменту імплементації закону.

Як повідомлялося раніше, від приватизації державного підприємства «Укрспирт» Кабінет міністрів планує отримати від 200 до 400 млн грн.

Нагадаємо, що у вересні Кабмін розширив список об'єктів, які будуть виставлені на продаж у 2016-2017 роках, після виключення Верховною Радою зі списку заборонених до приватизації.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал