Інвестори розпродають облігації РФ після заяв Путіна щодо плутонію

У числі продавців російських паперів можуть бути зарубіжні гравці, оскільки прибутковість рублевого боргу зростає.

Державні облігації Росії дешевшають на торгах у понеділок, незважаючи на те, що ціна нафти досягає річних максимумів.

Про це пише finanz.ru, передає «Слово і Діло».

«Продовженню корекції в ОФЗ сприяла <...> напруженість у відносинах між Росією і Заходом, що зберігається через загострення ситуації в Сирії», – говорить аналітик «Промсвязьбанка» Роман Насонов.

У числі продавців російських паперів можуть бути зарубіжні гравці, говорить аналітик банку «Зеніт» Володимир Євстифеєв.

За даними МосБіржі, під тиск котирування потрапили в минулий четвер – на наступний день після указу президента РФ Володимира Путіна про припинення угоди з США про утилізацію збройового плутонію, який оформив «корінне» погіршення відносин з США.

На проведеному в той же день аукціоні Мінфіну різко впав попит, розповідає аналітик Росбанка Євген Кошелев. «Папери були розміщені в повному обсязі, проте для цього Мінфін надав премію», – говорить він.

За середу прибутковості ОФЗ виросли на 5-9 б. п., потім ще на 3-5 б. п. в четвер і на 2-11 б. п. в п'ятницю. Прокотилися продажу за корпоративними облігаціями.

Тетяна ЮзьковаНародний депутат України
Юзькова пообіцяла домагатися анулювання всіх боргів перед Росією, як відповідь на агресіюСказано 23 вересня 2014 р.Статус обіцянки: У процесі

«Прибутковість рублевого боргу росте, що може бути ознакою виходу нерезидентів», – говорить Евстифеев з банку «Зеніт». За його словами, причина – озвучені плани Мінфіну збільшити пропозицію ОФЗ на ринку для покриття дефіциту бюджету.

Як повідомлялося раніше, керівництво Європейського Союзу звернулося в приватному порядку до комерційних банків, щоб ті утрималися від розміщення євробондів Російської Федерації.

Нагадаємо, що Міністерство фінансів України вирішило відмовитися від інституту первинних дилерів при реалізації облігацій внутрішньої державної позики.