Відсьогодні 14-річним оформлюватимуть паспорти

Читать на русском
З 1 жовтня в Україні набув чинності закон про обов’язковий перехід на біометричні паспорти з 14 років. Дітям, які досягли 14-річного віку, оформлюватимуть документ на 4 роки.
Фото: newsroom.kh.ua

З 1 жовтня в Україні набув чинності закон про обов’язковий перехід на біометричні паспорти з 14 років.

Верховна Рада схвалила паспортні новації 14 липня 2016 року у складі так званого «безвізового пакету», повідомляє «Слово і Діло».

Відтепер батьки зобов'язані оформляти паспорт громадянина України дітям, які досягли 14-річного віку. Їм документ оформлятимуть на 4 роки, іншим громадянам – на 10 років.

Порошенко: новий пластиковий паспорт коштуватиме не більше 160 грнПрезидент України Петро Порошенко заявив, що з 1 січня 2016 року Україна зможе видавати своїм громадянам по 45 тисяч паспортів нового зразка щодня.

При оформленні закордонного дипломатичного, службового паспортів в обов'язковому порядку використовуються оцифровані відбитки пальців. При цьому у внутрішній паспорт громадянина України оцифровані відбитки будуть вносити тільки за його згодою.

Нові внутрішні паспорти громадян будуть мати вигляд пластикової картки 54 х 85,6 мм, що містять текст українською та англійською мовою. У паспорт громадянина, який досяг 18-річного віку, буде також вбудовуватися безконтактний електронний носій, на який буде вноситися електронний цифровий підпис.

Нагадаємо, у серпні Президент Петро Порошенко підписав закон про перехід на ID-паспорти.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: