З 2017 року міста звітуватимуть щодо парникових викидів

Читать на русском
В наступному році українські міста будуть отчитыватся про парникові викиди. Для цього при кожній мерії повинен бути створений центр енергоефективності.

З 2017 року всі міста і бюджетні організації в Україні повинні будуть подавати звіти щодо викидів парникових газів, що дозволить ефективно брати участь у світовій системі торгівлі квотами.

Про це повідомив заступник голови комітету Верховної Ради з питань бюджету Олексій Савченко в інтерв'ю газеті «Экономические известия», передає «Слово і Діло».

«Мало хто говорить ще і про те, що питання енергоефективності фігурують у наших міжнародних зобов'язаннях. З 2017 року всі міста і бюджетні організації повинні будуть подавати звіти за викидами парникових газів, які вони генерують, для того, щоб Україна могла ефективніше брати участь у світовій системі торгівлі квотами», - зазначив Савченко.

За його словами, для цього при кожній мерії має бути створений центр енергоефективності.

На шляху до екологічної катастрофи: коли почнуться зміни в Мінекології?В кожному новому уряд посада міністра екології розподіляється за залишковим принципом, що зрештою призвело Україну на межу екологічної катастрофи в усіх галузях господарювання.

«Це означає, що при кожній мерії повинен бути створений центр енергоефективності, який розробить програму і план таких заходів, щоб знизити кількість викидів», - уточнив депутат.

Водночас він висловив сумнів, що в країні достатньо фахівців, які здатні масово налагоджувати роботу центрів енергоефективності.

«Безумовно, є кому виступити на конференції, показати напрацювання, з'їздити за обміном досвідом у Фрайбург, найбільш енергоефективний місто Німеччини. Але хто поїде, наприклад, мій рідний Козелецький район і розробить програму енергоефективності? І через скільки років до нього дійдуть руки? Якщо ми говоримо про системний підхыд, потрібно збільшувати держзамовлення на всі пов'язані з енергоефективністю спеціальності. Впевнений, нестачі роботи у таких випускників не буде п'ятдесят років», - зазначив Савченко.

Нагадаємо, що для боротьби з браконьєрством в Україні в кожному населеному пункті може з'явитися екологічний рейнджер.


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал