У Мінекології пропонують запровадити посаду екологічного рейнджера

Читать на русском
Для боротьби з браконьєрством в Україні в кожному населеному пункті може з’явитись екологічний рейнджер.

Для боротьби з браконьєрством в Україні в кожному населеному пункті може з’явитись екологічний рейнджер.

Таку пропозицію у себе в Facebook озвучив міністр екології Остап Семерак, повідомляє «Слово і Діло».

За його словами, браконьєрство в нашій країні перетворилося на цілу субкультуру, зароджену ще з радянських часів вищим чиновницьким керівництвом. «Замість припинити цю ганебну практику маємо ситуацію, коли кожен, кому не лінь, має в арсеналі мисливські гвинтівки та йде «стріляти звірину» туди, куди захоче й коли захоче», – зазначив Семерак.

Також міністр нагадав ситуацію, яка сталася днями на Закарпатті. Тоді депутат однієї з райрад Іван Псяйка під час полювання випадково застрелив свого помічника – майора поліції Михайла Січка. Поліція кваліфікувала злочин як вбивство через необережність.

«Журналісти мене сьогодні запитали: чи зупинить смерть поліцейського браконьєрство в Закарпатті? Як би це зараз не прозвучало, але не зупинить і всі це розуміють... Чи маємо шанс змінити ситуацію? Так, маємо. Зокрема, реформуючи Державну екологічну інспекцію та інші органи контролю в природоохоронній сфері», – сказав міністр.

Семерак запропонував, щоб у кожному населеному пункті України з’явився екологічний рейнджер, який би пройшов навчання в оновленій екологічній інспекції, отримав відповідний сертифікат і мав право складати акт про правопорушення.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: