Гривні – 20. Як змінювався курс національної валюти

Читать на русском

2 вересня українській валюті виповниться 20 років. В ці дні в далекому 1996 році Монетний двір завершував друк і карбування наших перших по-справжньому національних грошей. Приходу гривні українці чекали дуже довго – цілих 5 років від моменту здобуття незалежності, й, попри те, що ще довго нову валюту продовжували за звичкою називати «рублями» чи «карбованцями», нові гроші швидко здобули визнання, адже звільнили громадян від викликаних гіперінфляцією розрахунків у мільйонах купоно-карбованців.

Напередодні 20-річчя гривні «Слово і Діло» вирішило нагадати, який шлях пройшла наша національна валюта за цей час. Зараз важко в це повірити, але на самому початку курс української гривні до американського долара становив усього 1,75 до 1. До 2000 року гривня дещо впала в ціні – до рівня 5,48 за долар і залишалася на ньому до 2008 року. Стрибок американської валюти щодо української ще на 3 гривні тоді сприймався, як щось екстраординарне. Але, пам'ятаючи про зиму 2015 року, навіть і сьогоднішні майже 25 гривень за долар не здаються такими вже драконівськими, не кажучи вже про 8 гривень за долар, про які тепер доводиться лише згадувати з ностальгією.

Символічно, що напередодні 20-річного ювілею національної валюти Нацбанк презентував нову 20-гривневу купюру. На ній так само зображений великий український письменник Іван Франко, але при цьому вона втратила характерний зелений колір.


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Загрузка...