У Держказначействі розповіли, як погасити мільярдну заборгованість Пенсійного фонду

Читать на русском
Одним зі шляхів погашення 48-мільярдного боргу може бути реструктуризація з визначенням реальних джерел погашення.
Пенсійний фонд хоче реструктуризувати 48 млрд грн боргу

Пенсійний фонд може реструктуризувати заборгованість перед Державною казначейською службою України, яка на 1 серпня становила 48 мільярдів гривень.

Про це повідомила глава Державної казначейської служби Тетяна Слюз в інтерв'ю газеті «Урядовий кур'єр», передає «Слово і Діло».

«Одним зі шляхів погашення заборгованості може бути перш за все її реструктуризація на кілька років із визначенням реальних джерел погашення. Зараз Казначейство разом із Міністерством фінансів, Міністерством соціальної політики та Пенсійним фондом працює над законодавчим врегулюванням цього питання», – заявила Слюз.

Вона зазначила, що позики Пенсійному фонду з єдиного казначейського рахунку є тимчасовим джерелом покриття дефіциту Фонду.

«Протягом 2007-2015 років Пенсійному фонду було надано позик з єдиного казначейського рахунку на загальну суму 322,9 мільярда гривень, з яких повернуто лише 274,9 мільярда або 85,1%», – підкреслила Слюз.

Варто відзначити, що з 2007 року Пенсійний фонд щорічно нарощував заборгованість перед єдиним казначейським рахунком за непогашеними позиками. При цьому в 2016 році Фонд за такими позиками не звертався.

«Цього року Фонд погасив 2,4 мільярда гривень заборгованості за позиками минулих років. Станом на 1 серпня 2016 року загальний обсяг заборгованості Пенсійного фонду за позиками склав 48 мільярдів гривень», – сказала глава Держказначейства.

Міжнародний валютний фонд очікує від уряду плану ліквідації дефіциту Пенсійного фонду, одним із кроків якого може стати пенсійна реформа.

Нагадаємо, прем'єр-міністр України Володимир Гройсман раніше заявляв, що Кабмін знайде можливості для збільшення пенсій.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал