Ціна електроенергії в Україні вже на 50% вища, ніж в Європі – експерт

Читать на русском
Після сьогоднішнього коригування електроенергія для українських споживачів буде на 46-56 відсотків перевищувати центральноєвропейські ціни.
Андрій Герус

Сьогодні, 24 червня, Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг, додатково підвищила оптово-ринкову ціну (ОРЦ) електроенергії. Це призвело до того, що в Україні електроенергія вже на 50% дорожча, ніж у країнах Центральної Європи.

Про це у себе на сторінці в Facebook пише виконавчий директор інвестиційної компанії Concorde Capital Андрій Герус.

«Сьогодні НКРЕКП додатково підвищила ціну на електроенергію, переглянувши своє нещодавнє підвищення в зв'язку із впровадженням формули «Роттердам +». Тепер із 1 липня ОРЦ складе 1,358 грн/кВт-год, а з 1 жовтня – 1,490 грн/кВт-год.

Петро ПорошенкоНародний депутат України
Порошенко обіцяє знайти оптимальні шляхи розблокування поставок вугілля з ОРДЛОСказано 16 лютого 2017 р.Статус обіцянки: Не виконано

Він підкреслив, що після впровадження «роттердамської формули» з квітня поточного року ОРЦ зросла на 26%, а вона вже тоді була на 20%-30% вищою за центральноєвропейські ціни. Отже, після сьогоднішнього коригування електроенергія для українських споживачів буде на 46%-56% перевищувати центральноєвропейські ціни.

«Тепер це означає, що зростання для промисловості буде не 15%, а, мабуть, всі 30%. Ось вам і прозора «роттердамська формула» запрацювала», – завершив Герус.

Зростання ціни електроенергії для промисловості несе в собі низку негативів. Перший – полягає в подорожчанні вартості кінцевої продукції українських підприємств, що вплине на зниження конкурентоспроможності на світових ринках.

Гройсман зацікавився завищеним тарифом на електроенергіюПрем'єр-міністр Володимир Гройсман зацікавився принципами встановлення НКРЕКП тарифу на електроенергію та пообіцяв розібратися з доцільністю застосування формули «Роттердам +» при закупівлі вугілля для її генерації.

Другий негатив пов'язаний із політикою поступового вирівнювання ціни електроенергії для промисловості та населення. Це означає, що в недалекому майбутньому українці змушені будуть платити 1,49 грн/кВт-год замість нинішніх 0,99 грн/кВт-год.

Як раніше повідомляло «Слово і Діло», маніпуляції з тарифом на відпуск електроенергії з боку регулятора в особі НКРЕКП принесуть контрольованому Ринатом Ахметовим ТОВ «ДТЕК» додатковий дохід у розмірі не менш ніж 10 млрд грн.


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
Загрузка...