Айвазовська розповіла, якою має бути поліцейська місія на Донбасі

Читать на русском
Ольга Айвазовська розповіла про своє бачення поліцейської місії ОБСЄ, яка працюватиме на території Донбасу.
Ольга Айвазовська

Експерт політичної підгрупи Тристоронньої контактної групи по Донбасу Ольга Айвазовська розповіла про своє бачення поліцейської місії ОБСЄ, яка працюватиме на території окремих районів Донецької та Луганської областей.

Про це вона написала у себе на сторінці в Facebook, повідомляє «Слово і Діло».

Айвазовська відзначила, що сайт українського Президента подає домовленість «нормандської четвірки» під терміном «поліцейська місія» (в класичному розумінні поліцейські забезпечують правопорядок та боротьбу з правопорушеннями), тоді як офіційні кремлівські джерела згадують про розширення мандату чинної спеціальної моніторингової місії.

«Нормандська четвірка» домовилася про поліцейську місію на ДонбасіСторони переговорів «нормандської четвірки» домовилися направити на Донбас поліцейську місію ОБСЄ.

«Моніторинг не може включати класичні функції органів правопорядку. Тому залишається чекати офіційної інформації від німецької та французької сторін, щоб сформувати кінцеву картину, про що домовилися керівники 4 держав, або ж як вони трактують нічні домовленості», – вважає експерт.

На її думку, Україна дійсно потребує такої місії, але її мандат має включати не лише функції поліцейського, а й у часі та кількості бути ефективним.

Айвазовська переконана, що така місія має працювати дуже тривалий період часу, в значній чисельності (не менше 7000 підготовлених спеціалістів + враховувати ротацію), а також мати значне фінансування та розроблену політику чи протокол дій у будь-яких кризових ситуаціях.

«Вона, фактично, може виконувати функцію й перехідної системи правопорядку, а не лише в короткі терміни зафіксувати відведення зброї, чи невчинення дій, направлених на ескалацію конфлікту під якийсь політичний етап. Звісно, це лише моя персональна позиція», – резюмувала Айвазовська.


Підписуйтесь на наші аккаунти в Telegram та Facebook, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Загрузка...
Загрузка...