Грузія може стати членом НАТО вже в найближчі місяці

Грузія може значно обігнати Україну в питанні євроатлантичної інтеграції, на її якнайшвидшому вступі до НАТО наполягатиме Туреччина.

Міністр закордонних справ Туреччини Мевлют Чавушоглу заявив, що в травні Анкара порушить питання якнайшвидшого вступу до НАТО нового члена – Грузії.

Про це з посиланням на «Українську правду» повідомляє «Слово і Діло».

«Я вважаю, що Грузія може вступити вдо НАТО без проходження Програми дій щодо членства в Альянсі. Технічно це цілком здійсненно. Ми повністю підтримуємо вступ Грузії до НАТО і я порушу це питання в травні на майбутньому міністеріалі», – заявив журналістам турецький дипломат.

НАТО не бачить готовності України дотримуватися стандартів Альянсу – експертЗаступник голови громадської ліги «Україна-НАТО» проаналізував візит Олександра Турчинова до Польщі та рішення посилити співпрацю з Альянсом.

При цьому Чавушоглу наголосив, що Анкара не може надати жодних гарантій у цьому питанні, однак підкреслив: «Ми вважаємо, що Грузія гідна бути членом НАТО, оскільки відповідає всім вимогам».

Нагадаємо, найближчий саміт НАТО відбудеться з 8 по 9 липня 2016 року у Варшаві. Крім Грузії, на ньому розглядатиметься питання приєднання до Північноатлантичного Альянсу Боснії і Герцеговини, Македонії та Чорногорії.

Додамо також, що днями Президент Петро Порошенко анонсував скорочення кількості генеральського складу Збройних сил України, щоб привести співвідношення вищого керівного та нижчих офіцерських складів до норм НАТО.