Мінські угоди – це спосіб примусу України до капітуляції, просто все розтягнуто в часі та має латентний характер.
Таку думку в коментарі «Слову і Ділу» висловив директор Інституту зовнішньої політики Григорій Перепелиця, аналізуючи інформацію розвідки США про те, що РФ у 2016 році постарається розширити коло союзників серед сусідів у Євразійському регіоні та, незважаючи на економічний спад, продовжить агресію в Україні.
«Складається так, що Казахстан нібито співпрацює з нами, але, по-перше, лише поки це стосується його економічних інтересів, а по-друге, поки йому дозволяє Путін. У військово-політичних питаннях Казахстан нас не підтримує, тому не потрібно тішитися надіями. Білорусь і Казахстан фактично є військовими союзниками Росії й з цього питання не варто мати жодних ілюзій», – пояснив спеціаліст.
«Безумовно, РФ хоче залучити Китай. Їхня ставка – Китай, Індія та Іран», – додав Перепелиця.
«Китай переслідує власні інтереси. Він використовує Росію як певний балансир в реалізації цих інтересів, в тому числі й щодо США. Китай ніколи не розглядав себе в статусі союзника якоїсь держави. Навіть коли був Мао Цзедун, союз із Радянським Союзом був тимчасовим і необхідним для зміцнення економіки Китаю, а також для отримання ядерної зброї від СРСР», – розповів експерт.
Щодо України, то, за його словами, Путін в цій війні поставив чіткі цілі – знищення України як держави та українців як нації.
«Це головна мета війни, яку розв'язала Росія проти Україна, і Путін від неї не відступить. Бойові дії триватимуть. Періодично буде ескалація з боку РФ, щоб примусити Україну капітулювати або через зміни до Конституції, або через інші механізми руйнування української державності», – переконаний Григорій Перепелиця.
Резюмуючи, він додав, що Мінські домовленості – це канал примусу України до капітуляції.
Нагадаємо, ще в 2014 році Президент України Петро Порошенко запевнив, що його мирний план буде реалізований на Донбасі та пообіцяв, що Україна переможе в цій війні завдяки величезній підтримці народу.
ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM
найважливіше від «Слово і діло»