Питання відставки Яценюка вирішуватиметься після отримання траншу МВФ – експерт

Читать на русском
Володимир Фесенкополітолог

Питання відставки Яценюка не зняте, але відкладається на певний час.

Таку думку в коментарі «Слову і Ділу» висловив політолог, директор Центру політичних досліджень «Пента» Володимир Фесенко, аналізуючи ситуацію в уряді та заяву прем'єра про можливу відставку всього Кабміну.

«Питання відставки Яценюка не знімається з порядку денного, а просто на певний час відкладається. Воно буде вирішуватися після того, як Україна отримає відповідний транш від МВФ. Наразі це шантаж. Масове повернення низки міністрів – це якраз наслідок позиції наших міжнародних партнерів. Президент і прем'єр, скоріш за все, провели з ними певну роботу», – розповідає політолог.

На його думку, це необхідно для того, щоб показати, що ситуація в нас стабільна і ніхто не збирається звільняти міністрів-технократів.

«Це був демонстраційний акт, прагнення до стабільності», – підкреслив він.

До звіту Кабміну в коаліції ще може статися багато несподіванок – експертПолітолог поділився міркуваннями щодо заяви Юрія Луценка про те, що в «БПП» готові й далі працювати з Яценюком за умови відсутності «битви партійних амбіцій» між прем'єром та більшістю.

Складно сказати, наскільки розуміють ситуацію наші західні партнери, тому що проблема не в тому, чи залишаться міністри-реформатори.

«Перший момент у тому, що потрібно збільшувати реформаторське ядро в уряді. В цьому є потреба. Другий аспект – головним фактором нестабільності та критичного ставлення до цього уряду є Арсеній Яценюк. Тому проблему все одно доведеться вирішувати», – проаналізував ситуацію експерт.

Як відомо, Павленко, Стець, Квіташвілі та Пивоварський відкликали заяви про відставку.

Зазначимо також, що раніще відставки уряду Арсенія Яценюка вимагали фракції «Самопомочі» та «Батьківщини».


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал