Воєнкоми трьох західних областей поплатяться за недобір військовозобов'язаних

Читать на русском
Кількість призваних на військову службу жителів Львівської, Івано-Франківської та Рівненської областей виявилася на порядок нижчою запланованої, за що понесуть відповідальність місцеві чиновники.

Місцева влада Львівської, Івано-Франківської та Рівненської областей понесе відповідальність за істотний недобір мобілізованих в цих регіонах.

Про це повідомляє «Слово і Діло» з посиланням на прес-службу Військової прокуратури Західного регіону України.

Там зазначають, що в деяких населених пунктах в рамках п'ятої та шостої хвиль мобілізації не був доставлений в районні військкомати жоден військовозобов'язаний, в інших же – показники призову виявилися істотно нижчими запланованої норми. У Військовій прокуратурі Західного регіону це розцінили як саботаж з боку представників місцевої влади.

«Протягом п'ятої та шостої хвиль мобілізації з сіл Кривка та Присліп Турківського району Львівської області внаслідок неналежного сповіщення органами місцевого самоврядування громадян, які підлягали призову по мобілізації, що не доставлений у військкомат жоден військовозобов'язаний», – йдеться в повідомленні.

Олег СинюткаНародний депутат України
Синютка пообіцяв зберегти роботу мобілізованимСказано 5 травня 2015 р.Статус обіцянки: Виконано

За словами Львівського військового прокурора, аналогічні порушення виявлені в м. Судова Вишня, селах Пникути і Маломокряни Мостиського району, а також у селах Зубра, Пасіки Зубрицькі та Скнилів Пустомитівського району Львівської області.

В Івано-Франківській області порушення в процесі мобілізації виявлені в Городенківському і Снятинському районах, у чому прокурор обласного військового гарнізону звинувачує секретаря Городенківської міської ради, який нібито перешкоджав мобілізаційним заходам.

У Рівненській області в неналежній роботі з оповіщення військовозобов'язаних звинувачують главу Вирівської сільської ради Сарненського району, який із 112 військовозобов'язаних, що проживають в населеному пункті, зміг вручити повістки тільки двом.

Додамо також, що, як заявив секретар обласної ради Івано-Франківської області, місцеві будівельники, відправлені на будівництво лінії оборони на Донбасі, працюють у надзвичайно складних умовах. Чиновник розкритикував організацію праці поблизу передової, зазначивши, що беззбройні робітники з Івано-Франківщини змушені працювати біля самої лінії зіткнення.

Нагадаємо, що сьогодні також своє обурення відсутністю необхідних показників забезпечення мобілізації в окремих районах області висловив і голова Черкаської ОДА Юрій Ткаченко.

«Досі Черкащина справно виконувала мобілізаційні завдання. Персонально відповідають за мобілізацію сільські та міські голови, а також голови райдержадміністрацій, керівники правоохоронних органів і військові комісари. Це питання принципове. Якщо до кінця тижня мобілізація не буде реалізована на 75%, ми діятимемо рішучіше. Кадрові рішення не забаряться», – пригрозив чиновникам Ткаченко.


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал