ВАКС затвердив угоду з двома фігурантами експосадовцями «Спецтехноекспорту»

Читать на русском
Антикорупційний суд підтримав укладену угоду з двома фігурантами, які були колишніми посадовцями оборонного відомства.
фото: «Спецтехноекспорт»

Вищий антикорупційний суд затвердив угоду про визнання винуватості, укладену з колишнім начальником департаменту контрактів державного підприємства «Спецтехноекспорт» Валерієм Синяковим та його ексзаступником Олександром Фатьяновим.

Такий вирок 12 квітня виніс ВАКС, повідомляє «Слово і діло».

«Затвердити угоду про визнання винуватості, укладену між прокурором САП та обвинуваченим (Синяковим – ред.) у кримінальному провадженні. Визнати винуватим (Синякова – ред.) у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 28 ч. 2 ст. 364, ч. 2 ст. 28 ч. 1 ст. 366 КК України... Затвердити угоду про визнання винуватості, укладену між САП та обвинуваченим (Фатьяновим – ред.) у кримінальному провадженні. Визнати винуватим (Фатьянова – ред.) у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 28 ч. 2 ст. 364, ч. 2 ст. 28 ч. 1 ст. 366 КК України», – йдеться в рішенні.

Суд призначив Синякову та Фатьянову покарання у вигляді 5 років позбавлення волі і звільнили їх від покарання на іспитовий строк в 1 рік. Також їм заборонили обіймати певні посади протягом 3 років та оштрафували на 11 900 грн.

За умовами угоди Синяков зобов'язався відшкодувати протягом 5 місяців 4,42 млн грн завданих збитків науково-виробничиому комплексу «Іскра» та 580 тисяч грн завданих збитків ТОВ «Львівський радіоремонтний завод».

Нагадаємо, НАБУ і САП повідомили про підозру ексдиректору ДП «Спецтехноекспорт» Ігорю Гладушу та його заступникам. За версією слідства, у 2014-2015 роках очільник «Спецтехноекспорту» спільно з іншими трьома співробітниками організував розкрадання державних коштів через сплату агентських послуг за ненадані послуги іноземній компанії, підконтрольній одному із співробітників держпідприємства. Йдеться про фірму FG Techcapital LTD. Підставою для перерахування винагороди агенту стало начебто його сприяння в залученні іноземного замовника та укладенні з ним зовнішньоекономічної угоди на постання продукції спеціального призначення виробництва одного з вітчизняних підприємств. В дійсності всі домовленості щодо укладення угоди та подальші контакти з приводу виконання її умов здійснювалися безпосередньо між українською стороною та замовником, без залучення будь-яких третіх осіб.

У межах досудового розслідування встановлено, що реалізація цієї злочинної схеми призвела до того, що лише за 5 місяців 2015 року ДП «Спецтехноекспорт» незаконно перерахувало на рахунки підконтрольної зазначеним особам фірми понад 2,3 млн доларів. Крім того з'ясувалося, що через вказану фірму також була проведена закупівля товару за кордоном, вартість якого у 3,5 рази перевищувала ринкову вартість.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: