Обіцянка політика

Після початку повномасштабної війни, яку розв’язала рф проти України, моніторинг виконання обіцянок тимчасово зупинено
  • Міністр фінансів України

Марченко пообіцяв забезпечити докапіталізацію Укрфінжитла

25 серпня 2021 року міністр фінансів України Сергій Марченко пообіцяв забезпечити докапіталізацію Укрфінжитла.
Виконано
Сказано 25 серпня 2021 р.

Джерело

  • https://ua.interfax.com.ua/news/interview/763868.html
  • http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=71533
  • https://mof.gov.ua/uk/news/rishennia_uriadu_dozvolit_ukrfinzhitlu_zabezpechiti_gromadian_zhitlom_na_umovakh_ipoteki_ta_finlizingu-3102?fbclid=IwAR0-sV5UD0gFLweR0S8FpVwwB3U_TxwfygqQGwBu-JkihN1De2-zVVZYZ5E
  • https://www.kmu.gov.ua/news/denis-shmigal-ukrayinski-rodini-zmozhut-kupiti-vlasne-zhitlo-za-dostupnoyu-ipotekoyu
  • https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/945-2021-%D0%BF#Text

Результат

8 вересня 2021 року уряд ухвалив рішення про приєднання Державної іпотечної установи до Української фінансової житлової компанії. 22 вересня уряд ухвалив постанову щодо збільшення статутного капіталу Української фінансової житлової компанії. Прийняте рішення надасть можливість поповнити статутний капітал Укрфінжитла на 20 млрд грн з подальшим спрямуванням зазначених коштів на реалізацію програм забезпечення громадян житлом на умовах іпотечного кредитування та фінансового лізингу.

Постановою передбачено, що Мінфін протягом 2021 року здійснює: придбання у державну власність акцій додаткової емісії Укрфінжитла на суму 20 млрд грн в обмін на облігації внутрішньої державної позики; випуск облігацій внутрішньої державної позики у розмірі 20 млрд грн із строком обігу до 15 років та відсотковою ставкою доходу до 13 відсотків річних.

Постанову «Деякі питання випуску облігацій внутрішньої державної позики з подальшим придбанням акцій додаткової емісії приватного акціонерного товариства «Українська фінансова житлова компанія» уряд прийняв відповідно до Закону України «Про Державний бюджет на 2021 рік», рекомендації Ради з питань участі держави у статутному капіталі Укрфінжитла, що не потребує додаткових видатків бюджету.

Враховуючи наведену інформацію, обіцянці присвоєно статус «виконано».