Обіцянка політика

Після початку повномасштабної війни, яку розв’язала рф проти України, моніторинг виконання обіцянок тимчасово зупинено
  • Міністр аграрної політики та продовольства України

Лещенко пообіцяв протягом кількох місяців повністю завершити формування Мінагрополітики

4 лютого 2021 року міністр аграрної політики та продовольства України Роман Лещенко пообіцяв протягом кількох місяців повністю завершити формування Мінагрополітики. «Це питання місяців, коли міністерство буде повністю сформоване з регуляторів, які повинні забезпечувати аграрну політику. Нам не треба великого штату, 200-220 людей нам достатньо для того, щоб ми працювали, як команда. І ми це зробимо, я дав обіцянку, кілька місяців і буде результат», – заявив міністр (відео 5:58).
Не виконано
Сказано 4 лютого 2021 р.

Джерело

  • https://www.slovoidilo.ua/2021/06/14/novyna/polityka/ministr-ahropolityky-leshhenko-yakshho-ksu-skasuye-zemelnu-reformu-rada-shhe-raz-neyi-proholosuye
  • https://www.slovoidilo.ua/2021/06/14/novyna/polityka/ministr-ahropolityky-leshhenko-yakshho-ksu-skasuye-zemelnu-reformu-rada-shhe-raz-neyi-proholosuye
  • https://youtu.be/6Drr8K06ydY?t=358
  • https://eba.com.ua/biznes-zustrivsya-z-ministrom-agropolityky/
  • Лист Мінекономіки
  • Лист Мінагрополітики
  • Лист Мінагро

Результат

З листа Мінагрополітики від 23 липня 2021 року стало відомо, що штат працівників апарату міністерства укомплектований на 58% від штатної чисельності Мінагрополітики. Було оголошено конкурси на зайняття 32 вакантних посад державної служби.

Крім того, в підпорядкування Мінагро ще не передали Держпродспоживслужбу.

Протягом кількох місяців повністю завершити формування Мінагрополітики не вдалося, тому обіцянці присвоєно статус «не виконано».

________________________________________________________________________________

У прес-службі Міністерства аграрної політики та продовольства наголосили, що міністерство зробило все від себе залежне і можливе для виконання обіцянки.

Там пояснили, що повноваження міністерству передали лише 21 квітня 2021 року, а почали фінансувати із травня, після ухвалення відповідного Закону.

Станом на 16 серпня 2021 року міністерство штатно наповнене на дві третини і процес відбору фахівців на вакантні посади триває.

Також у МінАПК зазначили, що тільки 25 травня 2021 року завершилося виконання усіх нормативних заходів, які дозволили відновити діяльність міністерства у повному обсязі.

Згідно з графіком, на початку червня було оголошено і розпочато проведення конкурсів на вакантні посади. 78 державних службовців було переведено з Міністерства економіки. За результатами конкурсу, які оприлюднюються не пізніше, ніж протягом 45 календарних днів, було закрито ще 75 вакантних посад. Подальший процес працевлаштування людей на державну службу уповільнився через зміну правил. Як відомо, наразі усім кандидатам для проходження на державну службу потрібно пред’явити сертифікат про рівень володіння державною мовою. Через обмежений перелік центрів та кількість місць для здачі іспиту кандидати зіштовхнулися з проблемою реєстрації, що призвело до уповільнення процесу їхнього працевлаштування. Що стосується питання збільшення граничної чисельності МінАгро до 300 штатних одиниць, то нині воно перебуває на опрацюванні в центральних органах виконавчої влади.