Обіцянка політика

Після початку повномасштабної війни, яку розв’язала рф проти України, моніторинг виконання обіцянок тимчасово зупинено
  • Народний депутат України
  • Член депутатської фракції "Європейська Солідарність"
  • Член Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики

Княжицький заявив, що фракція "ЄС" не буде підтримувати законопроект №3711-д щодо відновлення роботи Вищої кваліфікаційної комісії суддів України

1 березня 2021 року народний депутат України Микола Княжицький заявив, що фракція "Європейська солідарність" не буде голосувати за законопроект про внесення змін до Закону України "Про судоустрій і статус суддів" та деяких законів України щодо відновлення роботи Вищої кваліфікаційної комісії суддів України (№3711-д). Ведуча: "І зараз Микола Княжицький, позиція "Європейської солідарності", прошу ставити питання". Княжицький: "Ну звичайно, ми теж не будемо голосувати за цей закон, тому що з нашої точки зору він і Конституції суперечить і дуже багато суб'єктивних підходів до вибору членів ВККС і ВРП наділяється абсолютно величезною владою при виборі ВККС..." (відео 27:55 - 28:18)
Не виконано
Сказано 1 березня 2021 р.

Джерело

  • https://www.youtube.com/watch?v=4WPCjI0Cjtk&t=1674s
  • http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/radan_gs09/ns_golos?g_id=14051

Результат

29 червня 2021 року Верховна Рада ухвалила законопроєкт 3711-д(про внесення змін до Закону України "Про судоустрій і статус суддів" та деяких законів України щодо відновлення роботи Вищої кваліфікаційної комісії суддів України), який перезапускає Вищу кваліфікаційну комісію суддів (ВККС). ВККС – головний орган, який займається добором й оцінюванням суддів і рекомендує їх до призначення на посаду. Відбір до ВККС буде проходити у два етапи.

На першому етапі – членів ВККС відбиратиме Конкурсна комісія з питань доброчесності, яка буде складатися з шести членів: трьох чинних (або у відставці) суддів та трьох незалежних міжнародних експертів. Зокрема, депутати підтримали поправку №453 депутатки від “Слуги народу” Анастасії Радіної, яка передбачає, що рішення конкурсної комісії ухвалюються більшістю голосів за умови, що щонайменше двоє незалежних експертів, номінованих міжнародними партнерами, підтримали таке рішення; в разі неможливості прийняти рішення більшістю голосів прийнятим вважається рішення, яке підтримали щонайменше двоє незалежних експертів.

На другому етапі - після того, як конкурсна комісія затвердить перелік гідних кандидатів, остаточний склад ВККС з 16 членів призначить Вища рада правосуддя (ВРП) з-поміж запропонованих. Вища кваліфікаційна комісія суддів України вважається повноважною за умови призначення до її складу щонайменше 11 членів.

Микола Княжицький зазначив, що ініціатива суперечить Конституції України, а також зазначив, що виступає за незалежність судової системи, в тому числі і від іноземного впливу, однак абсолютна більшість членів від фракції "ЄС", як і сам Микола Княжицький, підтримали ухвалення закону. Обіцянка отримує статус "не виконано".