Обіцянка політика

Після початку повномасштабної війни, яку розв’язала рф проти України, моніторинг виконання обіцянок тимчасово зупинено
  • Президент України
  • Голова Ради національної безпеки і оборони України

Зеленський пообіцяв будувати та запускати супутники України

26 листопада 2020 року президент України Володимир Зеленський пообіцяв будувати та запускати супутники України. «Тому обов'язково будемо розвивати напрямок. Обов'язково Україна повинна будувати ракети, повинна будувати свої супутники і запускати їх. Все це буде», – заявив Зеленський (відео 4:10).
Виконано
Сказано 26 листопада 2020 р.

Джерело

  • https://youtu.be/TMl40OAa9ZQ?t=250
  • https://www.slovoidilo.ua/2022/01/10/infografika/suspilstvo/ukrayinskyj-suputnyk-sich-zapustyat-kosmos-pro-noho-vidomo
  • https://t.me/V_Zelenskiy_official/600
  • https://www.ukrinform.ua/rubric-technology/3382786-ukraina-planue-zapustiti-visim-suputnikiv-na-orbitu-do-2025-roku.html
  • http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=72920

Результат

22 лютого 2022 року РФ визнала «незалежність» «ДНР» та «ЛНР».

Того ж дня президент України Володимир Зеленський оголосив: «Визнання Росією так званих «Донецької та Луганської народних республік» підтверджує її свідомий односторонній вихід з Мінських домовленостей і є явним порушенням міжнародного права, територіальної цілісності України та найсерйознішим ударом по політико-дипломатичному врегулюванню, над просуванням якого Україна та її партнери активно працюють».

24 лютого президент РФ офіційно оголосив про проведення «спецоперації на Донбасі». Цього ж дня військами агресора було обстріляно низку стратегічних об'єктів у різних областях України, повідомляється і про входження наземної техніки агресора на територію України.

У відповідь на це, в Україні запроваджено воєнний стан. Захист суверенітету і територіальної цілісності України, забезпечення її економічної та інформаційної безпеки стало справою всього Українського народу. Військові формування та правоохоронні органи України забезпечують гідну відсіч агресору.

_________________________________________________________________________________

Станом на цей час, як мінімум один супутник вже вдалося добудувати та запустити. Обіцянці вирішено присвоїти статус «виконано».

Нагадаємо, 13 січня 2022 року Україна з допомогою компанії SpaceX вивела в космос свій супутник «Січ-2-30».