Обіцянка політика

  • Народний депутат України
  • Співголова депутатської фракції "Європейська Солідарність"
  • Член Комітету з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва

Геращенко заявила, що фракція "ЄС" підтримає законопроект про e-декларування лише за наявності норми про кримінальну відповідальність

3 грудня 2020 року народний депутат України Ірина Геращенко заявила, що фракція "Європейська солідарність" підтримає законопроект про повернення електронного декларування лише за наявності норми про кримінальну відповідальність щодо недостовірного декларування. Журналіст: "Кримінальна відповідальність завадить чи просто штраф?" Геращенко: "Дивіться, наша фракція буде голосувати за кримінальну відповідальність і такою позиція є ще кількох фракцій. Кілька фракцій навпаки стоять дуже жорстко на позиції, що має бути враховане рішення Конституційного Суду і дуже важливо, щоб ви зрозуміли колеги. Немає сумніву у законі про кримінальну відповідальність, інакше його немає сенсу виносити в сесійну залу" (відео 1:32 - 2:03).
Виконано
Сказано 3 грудня 2020 р.

Джерело

  • https://www.youtube.com/watch?v=YNuI0fQittE&list=WL&index=1
  • http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/radan_gs09/ns_golos?g_id=8497

Результат

Обіцянка отримує статус "виконано", оскільки народний депутат підтримала законопроект, який передбачає притягнення до кримінальної відповідальності за неправдиве декларування.

4 грудня 2020 року ВРУ ухвалила законопроект про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо встановлення відповідальності за декларування недостовірної інформації та неподання суб'єктом декларування декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (№4460-д). Даний законопроект передбачає усунення прогалини в законодавстві у зв’язку з рішенням Конституційного Суду України від 27 жовтня 2020 року № 13-р/2020 та притягувати до кримінальної відповідальності за декларування недостовірної інформації та за неподання суб’єктом декларування декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.