Обіцянка політика

Абрамовський у програмі уряду обіцяє зменшити використання одноразових пластикових виробів

12 червня 2020 року прем'єр-міністр України вніс до Ради програму діяльності уряду. Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Роман Абрамовський у програмі уряду обіцяє (програма уряду зобов'язує) зменшити використання одноразових пластикових виробів.
Виконано
Сказано 12 червня 2020 р.

Джерело

  • http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=68573
  • https://mepr.gov.ua/news/37473.html
  • https://www.kmu.gov.ua/news/prezident-ukrayini-pidpisav-zakon-2051-1-pro-obmezhennya-obigu-plastikovih-paketiv-na-teritoriyi-ukrayini

Результат

1 червня Рада ухвалила, а 7 червня 2021 року президент Зеленський підписав Закон України «Про обмеження обігу пластикових пакетів на території України». Це означає, що у магазинах та супермаркетах більше не будуть пропонувати найбільш шкідливі для довкілля і здоров'я людини пластикові пакети. Як і при замовленні їжі на виніс або придбанні ліків в аптеці.

Тож вже із 1 січня 2022 року в Україні буде заборонено розповсюдження оксорозкладних (оксобіорозкладних) пакетів. Із березня 2022 року магазини, супермаркети, аптеки та кафе перестануть пропонувати відвідувачам тонкі пакети товщиною стінки до 50 мкм. Як виняток, в обігу залишаться біорозкладні та надтонкі пакети в якості первинної упаковки для риби, м’яса, сипучих, льоду – до 2023 року. За цей час мають з’явитися більш екологічні альтернативи.

Враховуючи це, програмній обіцянці можна присвоїти статус «виконано».