Обіцянка політика

Після початку повномасштабної війни, яку розв’язала рф проти України, моніторинг виконання обіцянок тимчасово зупинено
  • Міністр юстиції України

Малюська у програмі уряду обіцяє впровадити нову систему оцінки ризиків вчинення особою повторного злочину

12 червня 2020 року прем'єр-міністр України вніс до Ради програму діяльності уряду. Міністр юстиції України Денис Малюська у програмі уряду обіцяє впровадити систему оцінки ризиків вчинення особою повторного злочину та ризиків порушення обов’язків у межах запобіжного заходу або умовно-дострокового звільнення, яка ґрунтується на використанні машинного навчання та алгоритмів автоматизованих висновків (прогнозів), заснованих на результатах обробки великих структурованих масивів даних.
Виконано
Сказано 12 червня 2020 р.

Джерело

  • http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=68573
  • https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0889-20#Text
  • https://www.ukrinform.ua/rubric-technology/3098629-stucnij-intelekt-dopomoze-uniknuti-povtornih-zlociniv-minust-zapuskae-kasandru.html
  • https://www.kmu.gov.ua/news/top-dosyagnennya-minyustu-za-rik-roboti-uryadu
  • https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0957-12#n15
  • https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z1863-13#n60

Результат

Через півроку після нововведень вересневі зміни до наказу «Про організацію соціально-виховної та психологічної роботи із засудженими» залишаються чинними, підсистема «Касандра» працює, а тому обіцянці присвоєно статус «виконано».

В рамках першого року каденції уряду Мін'юст створив та наповнив Єдиний реєстр засуджених та осіб, узятих під варту. Окрім того, з четвертого кварталу 2020 року Мін'юст почав використовувати програмне забезпечення з елементами штучного інтелекту «Касандра», яке аналізуватиме можливість повторного порушення закону злочинцем.

Відповідно до наказу Мін'юсту № 3184/5 від 15.09.2020 запроваджується система оцінки ризиків вчинення особою повторного злочину та ризиків порушення обов’язків у межах запобіжного заходу або умовно-дострокового звільнення, яка ґрунтується на використанні машинного навчання та алгоритмів автоматизованих висновків (прогнозів), заснованих на результатах обробки великих структурованих масивів даних.

Так, до обов'язків начальника відділення соціально-психологічної служби віднесено, зокрема, і складання характеристики на засуджених, у тому числі на підставі оцінки ризиків вчинення повторного кримінального правопорушення, визначеної з використанням підсистеми «Касандра» Єдиного реєстру засуджених та осіб, узятих під варту, для розгляду питань щодо зміни умов тримання, заміни невідбутої частини покарання більш м’яким, умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, переведення засуджених із виховної колонії до виправної колонії, залишення у виховних колоніях засуджених, які досягли 18-річного віку, застосування амністії або помилування, та в інших необхідних випадках.