Обіцянка політика

  • Прем'єр-міністр України

Шмигаль пообіцяв, що в рамках реалізації програми «500 тисяч робочих місць» буде створено 150 тисяч робочих місць в сфері благоустрою

13 травня 2020 року прем'єр-міністр України Денис Шмигаль пообіцяв, що в рамках реалізації програми «500 тисяч робочих місць» буде створено 150 тисяч робочих місць в сфері благоустрою.
У процесі
Сказано 13 травня 2020 р.
Перевіряється

Джерело

  • https://www.facebook.com/dshmyhal/posts/149860133247865
  • https://www.kmu.gov.ua/news/minekonomiki-357-tisyach-robochih-misc-vzhe-vdalos-zberegti-zavdyaki-programi-po-chastkovomu-bezrobittyu
  • https://www.dcz.gov.ua/novyna/rynok-praci-pislya-karantynnogo-lita
  • Лист Мінекономіки
  • Лист Мінекономіки

Результат

На початку серпня прем'єр Шмигаль розповів про виконання обіцянки про створення 500 тисяч робочих місць: «Ми створили передумови для того, щоб ця кількість робочих місць була створена. На сьогодні ми маємо статистику, що 385 тисяч робочих місць збережено (!) завдяки програмам в тому числі завдяки рефінансуванню і перекредитуванню для малого і мікробізнесу, майже 220 тисяч працевлаштовано (!) офіційно через службу зайнятості (у різних сферах). Але цього обов’язку створити (!) цю кількість робочих місць, ніхто з держави, влади, з уряду не знімає».

Варто зазначити, що між збереженням (про що звітує урядовець) і створенням робочих місць (що було обіцяно) існує різниця. І прем'єр це розуміє, та обіцяє забезпечити виконання обіцянки.

Станом на початок вересня 2020 року, відповідно до інформації Держслужби зайнятості:

– за період карантину (з 12 березня по 28 серпня) працевлаштовано 260 тисяч громадян (у різних сферах);

– близько 54 тисяч вільних вакансій (у різних сферах);

– кількість зареєстрованих безробітних понад 470 тисяч.

Редакція аналітичного порталу «Слово і діло» відправила запит на отримання доступу до публічної інформації.