Обіцянка політика

Після початку повномасштабної війни, яку розв’язала рф проти України, моніторинг виконання обіцянок тимчасово зупинено
  • Президент України
  • Голова Ради національної безпеки і оборони України

Зеленський запевнив, що українські військові не будуть першими розпочинати обстрілів позицій бойовиків

20 травня 2020 року президент України Володимир Зеленський запевнив, що українські військові не будуть першими розпочинати обстрілів позицій бойовиків. «Ми боремося за нашу країну, Якщо по нам стріляють – ми будемо відповідати. Але першими стріляти ми не будемо», – заявив Зеленський (відео 48:45).
Виконано
Сказано 20 травня 2020 р.

Джерело

  • https://youtu.be/TjY3FcEmhCk?t=2925
  • https://www.mil.gov.ua/

Результат

22 лютого 2022 року РФ визнала «незалежність» «ДНР» та «ЛНР».

Того ж дня президент України Володимир Зеленський оголосив: «Визнання Росією так званих «Донецької та Луганської народних республік» підтверджує її свідомий односторонній вихід з Мінських домовленостей і є явним порушенням міжнародного права, територіальної цілісності України та найсерйознішим ударом по політико-дипломатичному врегулюванню, над просуванням якого Україна та її партнери активно працюють».

24 лютого президент РФ офіційно оголосив про проведення «спецоперації на Донбасі». Цього ж дня військами агресора було обстріляно низку стратегічних об'єктів у різних областях України, повідомляється і про входження наземної техніки агресора на територію України.

У відповідь на це, в Україні запроваджено воєнний стан. Захист суверенітету і територіальної цілісності України, забезпечення її економічної та інформаційної безпеки стало справою всього Українського народу. Військові формування та правоохоронні органи України забезпечують гідну відсіч агресору.

У період верифікації цієї обіцянки, у 2020-2022 роках, Міністерство оборони України не звітувало про початок системних, спланованих обстрілів позицій «Донецької та Луганської народних республік» з метою провокування та реалізації наступальних операцій (їх не було), тому обіцянці присвоєно статус «виконано».