Обіцянка політика

  • Генеральний прокурор України

Венедіктова пообіцяла провести кадровий аудит органів прокуратури

17 березня 2020 року генеральний прокурор України Ірина Венедіктова пообіцяла провести кадровий аудит органів прокуратури. «Що стосується перших кроків (!). Перше, це, звичайно, провести аудит справ і стану кадрового в прокуратурі. Ви знаєте, що на порозі стоять 226 прокурорів по люстрації, 400 прокурорів, які були звільнені восени. Уже є судові рішення про поновлення, тому необхідно прийняти дуже важливі і законні рішення, щоб, з одного боку, реформа прокуратури продовжувалася без перекосів, а, з іншого, щоб все відбувалося таким чином, щоб прокуратура не лягла після того, коли відбудуться абсолютно законні рішення. Тому тут буде дуже велика робота», – заявила Венедіктова (відео 6:46).
Не виконано
Сказано 17 березня 2020 р.

Джерело

  • https://youtu.be/hoBEeUw12pA?t=406
  • Лист Офісу ГПУ від 9 жовтня 2020 року
  • Лист Офісу ГПУ від 26 листопада 2020 року
  • Запит редакції

Результат

На запитання редакції: «Чи було в період з березня поточного року проведено поновлення прокурорів, які були звільнені з причин люстрації та реформування органів прокуратури? Якщо так, то відносно якої кількості прокурорів прийняті рішення щодо поновлення? Скільком відмовлено у поновленні? Відносно скількох остаточного рішення немає?», – у Офісі Генпрокурора відповіли, що за даними Департаменту кадрової роботи та державної служби Офісу Генерального прокурора, інформація про проведення у період з березня поточного року кадрового аудиту органів прокуратури у зазначеному структурному підрозділі відсутня. У грудні 2020 року обіцянці присвоєно статус «не виконано».

Проведення обіцяного аудиту мало бути одним із перших кроків на посаді.

Якщо суб’єкт обіцянки або третя особа не погоджується зі статусом обіцянки, надаючи документально підтверджені докази її виконання або невиконання, аналітики порталу беруть до уваги такі докази й повторно вивчають коректність статусу. Якщо надані докази є достовірними, статус обіцянки може бути змінений.