Обіцянка політика

  • Народний депутат України
  • Співголова депутатської фракції "Європейська Солідарність"
  • Член Комітету з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва

Геращенко заявила, що фракція "ЄС" підтримає законопроект №3260, якщо з нього приберуть норму про компенсацію колишнім власникам банків

26 березня 2020 року народний депутат України Ірина Геращенко заявила, що фракція "Європейська солідарність" підтримає законопроект №3260, якщо з нього приберуть норму про компенсацію колишнім власникам банків. Геращенко: "Зараз ми побачили законопроект, який уряд прислав на розгляд Парламенту, там є кілька надзвичайно критичних моментів. Перше, якщо говорити про так званий "пакет МВФ" законів, зокрема про банки, там передбачена ось ця стрічка, компенсація колишнім власникам "Приват-Банку". Тобто, це означає, що в умовах, коли кожен українець втрачає сьогодні фактично втрату роботи через цей вимушений карантин з українців намагаються забрати кошти для того, щоб сплатити ці компенсації. Звичайно, ми ніколи не будемо підтримувати цю норму. Хоча в цілому, якщо ця норма вилучиться, наша політична сила буде голосувати". (відео 1:24 - 2:10) Мова йде про законопроект про внесення змін до законодавчих актів України щодо удосконалення деяких механізмів регулювання банківської діяльності (№3260), запропонований урядом і який передбачає удосконалення регулювання ліквідаційної процедури банків, механізму відшкодування збитків (стягнення шкоди) з пов’язаних з банком осіб та інших осіб, якими банку та кредиторам банку були завдані збитки (нанесена шкода), розширення та удосконалення механізмів участі держави у виведення банку з ринку.
У процесі
Сказано 26 березня 2020 р.
Контроль виконання через 9 годин.

Джерело

  • https://www.youtube.com/watch?v=0zp0TOBf6jg
  • http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=68458
  • http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=68458
  • http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/radan_gs09/ns_golos?g_id=4808

Результат

30 березня 2020 року Верховна Рада України проголосувала за скорочення сроку подання альтернативних законопроектів щодо проекту закону про внесення змін до законодавчих актів України щодо удосконалення деяких механізмів регулювання банківської діяльності (№3260). Таким чином на розгляд було винесено та проголосовано за основу аналогічний законопроект про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення деяких механізмів регулювання банківської діяльності (№2571-д).

Даний законопроект передбачає, що власники і екс-власники банку, інтереси яких були порушені через виведення фінустанови з ринку, можуть отримати відшкодування збитку лише у грошовій формі.

При цьому визнання незаконним рішення про виведення банку з ринку не може бути підставою для його скасування.

По суті висунута вимога фракції "Європейська солідарність" щодо неповернення Приват-Банку колишнім акціонерам була врахована. Фракція "Європейська солідарність" підтримала даний законопроект.