Обіцянка політика

Після початку повномасштабної війни, яку розв’язала рф проти України, моніторинг виконання обіцянок тимчасово зупинено
  • Народний депутат України
  • Член депутатської фракції "ГОЛОС"
  • Член Комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки

Рахманін у передвиборчій програмі обіцяє позбавити СБУ повноважень із розслідування економічних злочинів

15 червня 2019 року на офіційному сайті політичної партії "Голос" була зареєстрована передвиборча програма партії, за списком якої йшов кандидат в народні депутати з обіцянкою позбавити СБУ повноважень із розслідування економічних злочинів.
Виконано
Сказано 15 червня 2019 р.

Джерело

  • https://goloszmin.org/program
  • http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/radan_gs09/ns_golos?g_id=9102
  • https://zakon.rada.gov.ua/rada/show/1150-IX#n460

Результат

Обіцянка отримує статус "виконано", оскільки депутат підтримав законопроект, який запроваджує новий орган виконавчої влади та позбавляє СБУ повноважень із розслідування економічних злочинів.

28 січня 2021 року Верховна Рада України ухвалила в другому читанні закон про створення Бюро економічної безпеки №3087-д. Бюро економічної безпеки України – це центральний орган виконавчої влади, на який покладаються завдання щодо протидії правопорушенням, що посягають на функціонування економіки держави. Новостворений орган буде виконувати правоохоронну, аналітичну, економічну, інформаційну та інші функції. Розслідування порушень, які віднесені до компетенції Бюро, зможуть здійснювати виключно детективи БЕБ. Забороняється доручати здійснення досудового розслідування кримінальних правопорушень іншому органу досудового розслідування. У підпункті 3 пункту 5 перехідних та прикінцевих положень передбачається внесення змін до ЗУ "Про СБУ" в частині вилучення функцій боротьби з економічними злочинами та корупцією. 22 березня 2021 року документ було підписано Президентом України.