Обіцянка політика

Після початку повномасштабної війни, яку розв’язала рф проти України, моніторинг виконання обіцянок тимчасово зупинено
  • Народний депутат України
  • Співголова депутатської групи "За майбутнє"
  • Член Комітету з питань бюджету

Батенко у передвиборчій програмі пообіцяв підтримувати прийняття нового Виборчого кодексу, який передбачатиме відкриті виборчі списки

14 червня 2019 року на сайті ЦВК була зареєстрована передвиборча програма Тараса Батенко з обіцянкою підтримувати прийняття нового Виборчого кодексу, який передбачатиме відкриті виборчі списки.
Виконано
Сказано 14 червня 2019 р.

Джерело

  • https://www.cvk.gov.ua/pls/vnd2019/wp407pt001f01=919pf7201=15444.html
  • http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/radan_gs09/ns_golos?g_id=2388

Результат

Оновлений Виборчий кодекс було ухвалено 11 липня 2019 року Верховною Радою VIII скликання, однак він не був підписаний Президентом.

Депутати ІХ скликання остаточно прийняли виборчий кодекс 19 грудня 2019 року з врахованими пропозиціями Президента України.

Депутат підтримав Виборчий кодекс. Обіцянка отримує статус "виконано".

Виборчий кодекс передбачає запровадження пропорційної виборчої системи з відкритими партійними списками на виборах народних депутатів, а також зміну виборчої системи на місцевих виборах. Документ ліквідує мажоритарку, яку пов’язують з численними фактами підкупу виборців та використанням адміністративного ресурсу, та дає змогу виборцям впливати на те, хто від партій пройде до Ради. Також кодекс змінює систему виборів до місцевих рад, яка не забезпечувала представництва від деяких громад попри те, що виборці прийшли на вибори і проголосували.