Обіцянка політика

Гончарук у програмі обіцяє продовжити розвивати програму «доступні ліки», поступово розширюючи перелік безоплатних лікарських засобів

4 жовтня 2019 року Верховна Рада України ухвалила програму діяльності уряду. Прем'єр-міністр Олексій Гончарук у програмі обіцяє продовжити розвивати програму «доступні ліки», поступово розширюючи перелік безоплатних для пацієнта лікарських засобів.
Виконано
Сказано 4 жовтня 2019 р.

Джерело

  • http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=66959
  • https://program.kmu.gov.ua/meta/ludi-aki-zahvorili-svidse-oduzuut
  • https://www.kmu.gov.ua/uryad-ta-organi-vladi/team
  • https://program.kmu.gov.ua/meta/ludi-aki-zahvorili-svidse-oduzuut

Результат

Відповідно до інформації урядового сайту «Програма діяльності Кабінету Міністрів України», який створено для моніторингу діяльності уряду та міністерств, від 14 лютого 2020 року, розширення доступу пацієнтів, що користуються програмою «Доступні ліки», до нових лікарських засобів, за рахунок розширення програми новими нозологіями з відповідним збільшенням державного фінансування – віднесено до подальших запланованих дій уряду у 2020 році. Для цього у бюджеті 2020 року вже передбачили відповідне фінансування.

На кінець 2019 року кількість препаратів у реєстрі лікарських засобів, які підлягають реімбурсації збільшено майже вдвічі порівняно з початком дії програми реімбурсації. Цьому посприяв і уряд Гройсмана.

Нагадаємо, що у тексті програмного документа діяльності уряду, який Рада ухвалила 04.10.2019, будь-які терміни щодо цього зобов'язання – відсутні, тому обіцянці присвоєно статус «виконано» після відставки прем'єр-міністра Олексія Гончарука «за власним бажанням» на початку березня 2020 року.