Обіцянка політика

Після початку повномасштабної війни, яку розв’язала рф проти України, моніторинг виконання обіцянок тимчасово зупинено
  • Народний депутат України
  • Позафракційний
  • Член Комітету з питань правоохоронної діяльності

Дмитрук у передвиборчій програмі пообіцяв внести до Верховної Ради законопроект про відповідальність за незаконне збагачення всіх без винятку представників влади

25 червня 2019 року на сайті ЦВК була зареєстрована передвиборча програма Артема Дмитрука з обіцянкою внести до Верховної Ради законопроект про відповідальність за незаконне збагачення всіх без винятку представників влади.
Не виконано
Сказано 25 червня 2019 р.

Джерело

  • https://www.cvk.gov.ua/pls/vnd2019/wp407pt001f01=919pf7201=21095.html
  • http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/radan_gs09/ns_golos?g_id=1442
  • http://www.ccu.gov.ua/dokument/13-r2020
  • https://www.president.gov.ua/news/shodo-rishennya-konstitucijnogo-sudu-za-podannyam-grupi-naro-64865
  • http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=70586
  • http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/pt2/reports.dep2?PERSON=21038&SKL=10
  • http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=70915

Результат

Обіцянка отримує статус "не виконано", оскільки народний депутат не подавав законопроект про відповідальність за незаконне збагачення всіх без винятку представників влади.

31 жовтня 2019 року в парламенті прийняли законопроект "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо конфіскації незаконних активів осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, і покарання за набуття таких активів" №1031. Ініціатором даного документу є Президент України Володимир Зеленський. Пізніше, Конституційний Суд України прийняв рішення, що окремі пункти та деякі статті Закону України "Про запобігання корупції" від 14 жовтня 2014 року № 1700-VII зі змінами та стаття 366-1 Кримінального кодексу України визнані неконституційними.

4 грудня 2020 року ВРУ ухвалила законопроект про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо встановлення відповідальності за декларування недостовірної інформації та неподання суб'єктом декларування декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (№4460-д). Даний документ фактично відновлює е-декларування та не допускає можливості невнесення даних наступного року. Народний депутат не є співавтором даного законопроекту, а також станом на дату його ухвалення не вносив подібних чи альтернативних законодавчих ініціатив.

29 червня 2021 року народні депутати Верховної Ради України підтримали законопроєкт №4651 про відповідальність за недостовірне декларування. Таке голосування у парламенті відбулося після того, як він отримав пропозиції до документа від президента Володимира Зеленського. Згідно з президентськими правками, неподання декларації уповноваженою особою пропонується карати штрафом, громадськими роботами, обмеженням волі на строк до двох років або позбавленням волі строком на один рік. Також з законопроєкту вилучили положення, згідно з яким майно, що перебуває у володінні або користуванні членів сім'ї декларанта, необхідно вказувати у декларації, лише якщо члени сім'ї декларанта подали йому відповідну інформацію. Народний депутат не є ініціатором даного законопроєкту.

Статус обіцянки може бути змінений у разі подання народним депутатом подібного законопроекту чи такого, який передбачає вдосконалення вже ухваленого.