Обіцянка політика

  • Народний депутат України
  • Голова депутатської фракції "Слуга народу"
  • Член Комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки

Арахамія заявив, що Кличко не буде обіймати посаду очільника КМДА

12 липня 2019 року Давид Арахамія заявив, що Кличко не буде обіймати посаду очільника КМДА. "Точно Кличка не буде, як голови КМДА. Я думаю і на виборах народ продемонструє результат підтримки Кличка як мера, а як КМДА - Зеленський не має морального права залишати його на тій позиції. Зеленський всюди постійно заявляє, що буде повне перезавантаження і якщо повне перезавантаження, то для людей в цьому залі воно починається з голови. Тому, якщо цих голів не розігнати - можна скласти лапки і піти (відео 54:40-55:45).
У процесі
Сказано 12 липня 2019 р.
Перевіряється

Джерело

  • https://www.youtube.com/watch?v=mm5sR1qUz9c
  • https://www.unian.ua/politics/10650690-kabmin-vidmovivsya-rozglyadati-zvilnennya-klichka-z-posadi-golovi-kmda.html
  • https://dt.ua/POLITICS/deputati-zvernulisya-do-ksu-cherez-zagrozu-rozpodilu-posad-mera-kiyeva-i-golovi-kmda-321853_.html
  • http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/radan_gs09/ns_golos?g_id=840
  • http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/radan_gs09/ns_golos?g_id=840

Результат

14 серпня 2019 року Кабмін відмовився розглядати звільнення Кличка з посади голови КМДА.

28 серпня 2019 року депутати 8 скликання звернулися до КСУ через загрозу розподілу посад мера Києва і голови КМДА.

3 жовтня 2019 року Верховна Рада прийняла в першому читанні нову редакцію закону №2143-3 "Про місті Києві - столиці України". Законопроект передбачає законодавче розділення посад мера Києва і голови Київської міськадміністрації, а також відновлення районних рад. Мер Києва буде вважатися головною посадовою особою територіальної громади Києва, він буде очолювати новий виконавчий орган Київський магістрат і Київрада. Голова Київської міськадміністрації, який призначається президентом, а не обирається на виборах, буде здійснювати нагляд за дотриманням законів органами місцевого самоврядування та матиме право зупиняти їх вирішення. Арахамія проголосував "за".