Обіцянка політика

  • Народний депутат України
  • Член депутатської фракції "Слуга народу"
  • Заступник голови Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики

Потураєв у передвиборчій програмі пообіцяв перезавантажити Вищу кваліфікаційну комісію суддів

19 червня 2019 року на сайті ЦВК була зареєстрована передвиборча програма політичної партії "Слуга народу", за списком якої йшов кандидат в народні депутати з обіцянкою перезавантажити Вищу кваліфікаційну комісію суддів.
Виконано
Сказано 19 червня 2019 р.

Джерело

  • https://www.cvk.gov.ua/pls/vnd2019/wp502pt001f01=919pf7171=403.html
  • http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/radan_gs09/ns_golos?g_id=1108

Результат

16 жовтня 2019 року в парламенті був прийнятий "Проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо діяльності органів суддівського врядування" (№1008) - у другому читанні та в цілому. Обіцянка отримує статус "виконано".

Потураєв підтримав даний законопроект.

Законопроектом пропонується унормувати діяльність Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, змінити порядок формування складу Вищої кваліфікаційної комісії суддів України.

Метою і завданням законопроекту є комплексне врегулювання питань організації діяльності Вищої кваліфікаційної комісії суддів України і Вищої ради правосуддя. Згідно основних положень законопроекту:

- проектом вноситься низка суттєвих змін до законів України "Про судоустрій і статус суддів", "Про очищення влади" та "Про Вищу раду правосуддя".

- законопроектом пропонується унормувати діяльність Вищої кваліфікаційної комісії суддів України та Вищої ради правосуддя, зокрема запровадити новий порядок формування Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, за яким призначення на посади дванадцяти членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів України здійснюватиметься Вищою радою правосуддя за результатами конкурсу.

- вища рада правосуддя утворюватиме конкурсну комісію, до складу якої входитимуть: три особи, обрані Радою суддів України із числа її членів; три особи з числа міжнародних експертів, запропонованих міжнародними організаціями, з якими Україна співпрацює у сфері запобігання та протидії корупції відповідно до міжнародних договорів України, до складу Громадської ради міжнародних експертів, утвореної згідно із Законом України "Про Вищий антикорупційний суд".