Обіцянка політика

Після початку повномасштабної війни, яку розв’язала рф проти України, моніторинг виконання обіцянок тимчасово зупинено
  • Народний депутат України
  • Член депутатської фракції "Слуга народу"
  • Голова Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики

Гетманцев у передвиборчій програмі пообіцяв перезавантажити Вищу кваліфікаційну комісію суддів

19 червня 2019 року на сайті ЦВК була зареєстрована передвиборча програма політичної партії "Слуга народу", за списком якої йшов кандидат в народні депутати з обіцянкою перезавантажити Вищу кваліфікаційну комісію суддів.
Виконано
Сказано 19 червня 2019 р.

Джерело

  • https://www.cvk.gov.ua/pls/vnd2019/wp502pt001f01=919pf7171=403.html
  • http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/radan_gs09/ns_golos?g_id=1108
  • http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/radan_gs09/ns_golos?g_id=14051
  • http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/radan_gs09/ns_golos?g_id=14463

Результат

16 жовтня 2019 року в парламенті був прийнятий "Проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо діяльності органів суддівського врядування" (№1008). Законопроєкт пропонується унормувати діяльність Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, змінити порядок формування складу Вищої кваліфікаційної комісії суддів України.

11 березня 2020 року рішенням Конституційного Суду України № 4-р/2020 було визнано неконституційними деякі пункти цього закону. Фактично це рішення заблокувало процес перезавантаження Вищої кваліфікаційної комісії суддів, оскільки визнані неконституційними пункти стосувалися встановлення кількості, відбору та переведення суддів, перевірки та притягування до відповідальності суддів Верховного Суду тощо. 17 березня 2020 року Вища рада правосуддя вирішила визнати неможливим утворення конкурсної комісії для проведення конкурсу на зайняття посади члена Вищої кваліфікаційної комісії суддів України

29 червня 2021 року Верховна Рада ухвалила законопроєкт 3711-д(про внесення змін до Закону України "Про судоустрій і статус суддів" та деяких законів України щодо відновлення роботи Вищої кваліфікаційної комісії суддів України), який перезапускає Вищу кваліфікаційну комісію суддів (ВККС). ВККС – головний орган, який займається добором й оцінюванням суддів і рекомендує їх до призначення на посаду. Відбір до ВККС буде проходити у два етапи.

На першому етапі – членів ВККС відбиратиме Конкурсна комісія з питань доброчесності, яка буде складатися з шести членів: трьох чинних (або у відставці) суддів та трьох незалежних міжнародних експертів. Зокрема, депутати підтримали поправку №453 депутатки від “Слуги народу” Анастасії Радіної, яка передбачає, що рішення конкурсної комісії ухвалюються більшістю голосів за умови, що щонайменше двоє незалежних експертів, номінованих міжнародними партнерами, підтримали таке рішення; в разі неможливості прийняти рішення більшістю голосів прийнятим вважається рішення, яке підтримали щонайменше двоє незалежних експертів.

На другому етапі - після того, як конкурсна комісія затвердить перелік гідних кандидатів, остаточний склад ВККС з 16 членів призначить Вища рада правосуддя (ВРП) з-поміж запропонованих. Вища кваліфікаційна комісія суддів України вважається повноважною за умови призначення до її складу щонайменше 11 членів.

13 липня 2021 року ВРУ повторно ухвалила проєкт закону 3711-д з пропозиціями від Президента, які усувають юридичні колізії та остаточно запроваджують головуючу роль міжнародних експертів при відборі до ВККС.

Оскільки депутат проявив послідовність та підтримав ухвалення ініціативи, обіцянка отримує статус «виконано».

Таким чином, депутати від «Слуга народу» прямо вплинули на реалізацію передвиборчої обіцянки партії 2019-го року сприяти перезавантаженню Вищої кваліфікаційної комісії суддів.