Обіцянка політика

Після початку повномасштабної війни, яку розв’язала рф проти України, моніторинг виконання обіцянок тимчасово зупинено
  • Народний депутат України
  • Голова депутатської фракції "Слуга народу"
  • Член Комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки

Арахамія у передвиборчій програмі пообіцяв позбавити СБУ функцій ущемлення бізнесу

19 червня 2019 року на сайті ЦВК була зареєстрована передвиборча програма політичної партії "Слуга народу ", за списком якої йшов кандидат в народні депутати Давид Арахамія з обіцянкою позбавити СБУ функцій ущемлення бізнесу.
Виконано
Сказано 19 червня 2019 р.

Джерело

  • https://www.cvk.gov.ua/pls/vnd2019/wp502pt001f01=919pf7171=403.html
  • http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/radan_gs09/ns_golos?g_id=9102
  • https://zakon.rada.gov.ua/rada/show/1150-IX#n460

Результат

Обіцянка отримує статус "виконано", оскільки депутат підтримав законопроект, який запроваджує новий орган виконавчої влади та усуває дублювання функцій Служби безпеки України в розслідуванні економічних злочинів.

28 січня 2021 року Верховна Рада України ухвалила в другому читанні закон про створення Бюро економічної безпеки №3087-д. Бюро економічної безпеки України – це центральний орган виконавчої влади, на який покладаються завдання щодо протидії правопорушенням, що посягають на функціонування економіки держави. Новостворений орган буде виконувати правоохоронну, аналітичну, економічну, інформаційну та інші функції. Розслідування порушень, які віднесені до компетенції Бюро, зможуть здійснювати виключно детективи БЕБ. Забороняється доручати здійснення досудового розслідування кримінальних правопорушень іншому органу досудового розслідування. У підпункті 3 пункту 5 перехідних та прикінцевих положень передбачається внесення змін до ЗУ "Про СБУ" в частині вилучення функцій боротьби з економічними злочинами та корупцією. 22 березня 2021 року документ було підписано Президентом України.