Обіцянка політика

Після початку повномасштабної війни, яку розв’язала рф проти України, моніторинг виконання обіцянок тимчасово зупинено
  • Народний депутат України
  • Голова депутатської групи "ДОВІРА"
  • Член Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики

Кулініч у передвиборчій програмі пообіцяв завершення процесу земельної децентралізації – передачі земель місцевим громадам

21 червня 2019 року на сайті ЦВК була зареєстрована передвиборча програма Олега Кулініча з обіцянкою завершення ініційованого процесу земельної децентралізації – передачі земель місцевим громадам.
Виконано
Сказано 21 червня 2019 р.

Джерело

  • https://www.cvk.gov.ua/pls/vnd2019/wp407pt001f01=919pf7201=17218.html
  • https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=2561037434176191&id=100008098784689
  • http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/radan_gs09/ns_golos?g_id=5095
  • http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/radan_gs09/ns_golos?g_id=12305

Результат

Законопроект № 2178-10 "Про внесення змін у деякі законодавчі акти України про обіг земель сільськогосподарського призначення" під час позачергового засідання ВР 30 березня підтримала більшість народних депутатів.

Зокрема, за проголосували 259 парламентарів, так, фракція "Слуга народу" віддала 206 голосів. Кулініч проголосував "за" даний законопроект, в новій редакції, після прийняття правок змінилися деякі пункти в законопроект. Нардеп зазначив, що "Порівняно з попередньою версією законопроекту, в нову версію були внесені дуже суттєві зміни, які, як на мене, дозволили зняти основні суперечності, на котрих акцентували увагу експерти та аграрії".

Земельна реформа передбачатиме:

- Запуск ринку землі в Україні відбудеться 1 липня 2021 роки (у попередній редакції з 1 жовтня 2020 року).

- Основні положення прийнятого законопроекту № 2178-10:

- До 1 січня 2024 року купувати землю зможуть тільки фізичні особи-громадяни України.

- Допуск іноземців до купівлі землі на території України буде можливе лише після прийняття відповідного рішення на загальнонаціональному референдумі.

- Землі сільськогосподарського призначення державної та комунальної власності продаватися не будуть.

- Концентрація землі в одні руки в перші два роки після запуску земельної реформи обмежена площею 100 га.

- З 1 січня 2024 року купувати землю дозволять українським юридичним особам в концентрації не більше 10 тис. га.

- Розрахунок за покупку ділянок буде проходити тільки в безготівковій формі.

- Банки можуть бути власниками земельних ділянок у межах стягнення застави. Такі ділянки повинні бути відчужені на торгах протягом 2-х років.

- Юридичним особам, учасниками яких є громадяни держави-агресора, фізичним особам, щодо яких застосовані санкції, забороняється купувати землю навіть за умови проведення референдуму.

- Іноземним громадянам забороняється купівля земельних ділянок у 50-км зоні від державного кордону України, незалежно від рішення референдуму.

- Ціна продажу ділянок сільськогосподарського призначення не може бути нижчою від їх нормативної грошової оцінки. Дана норма буде діяти до 1 січня 2030 року.

28 апреля 2021 года в ВРУ был принят проект закона №2194 о внесении изменений в Земельный кодекс Украины и другие законодательные акты относительно усовершенствования системы управления и дерегуляции в сфере земельных отношений.

Законопроект №2194 регулирует передачу земель "на места" общинам. Он должен исправить юридические коллизии работы рынка земли, а также урегулировать реализацию преимущественного права арендатора на покупку и электронные земельные торги. Законом разрешается передать земли за пределами населенных пунктов в коммунальную собственность. Он необходим для завершения земельной реформы в Украине. Согласно документу, земли государственной собственности за пределами населенных пунктов передаются в коммунальную. Исключением являются земли, необходимые государству для выполнения его функций. То есть общины будут самостоятельно решать, продавать или сдавать участки в аренду.

28 квітня 2021 року у ВРУ було ухвалено проєкт закону №2194 про внесення змін до Земельного кодексу України та інших законодавчих актів щодо удосконалення системи управління та дерегуляції у сфері земельних відносин.

Законопроєкт №2194 регулює передачу земель "на місця" громадам. Він має виправити юридичні колізії роботи ринку землі, а також врегулювати реалізацію переважного права орендаря на купівлю та електронні земельні торги. Законом дозволяється передати землі за межами населених пунктів у комунальну власність. Він необхідний для завершення земельної реформи в Україні. Згідно з документом, землі державної власності за межами населених пунктів передаються у комунальну. Винятком є ​​землі, необхідні державі для виконання її функцій. Тобто громади будуть самостійно вирішувати, продавати або здавати ділянки в оренду.

Обіцянка отримує статус "виконано".