Обіцянка політика

 • Президент України
 • Голова Ради національної безпеки і оборони України

Зеленський обіцяє добровільно піти у відставку, якщо коли-небудь порушить закон

18 квітня 2019 року кандидат в Президенти України Володимир Зеленський пообіцяв добровільно піти у відставку, якщо коли-небудь порушить закон. «Якщо я коли-небудь в житті порушу закон, я піду сам», – заявив Зеленський (відео 1:04:20). Варто зазначити, що у розмові йшла мова про корупцію.
У процесі
Сказано 18 квітня 2019 р.
Контроль виконання через 3 роки.

Джерело

 • https://www.youtube.com/watch?v=CwxYGHHjq_I&feature=youtu.be&t=3860
 • https://www.president.gov.ua/documents/3042019-27133
 • https://www.president.gov.ua/documents/3032019-27121
 • https://www.president.gov.ua/documents/3022019-27129
 • https://www.president.gov.ua/documents/3162019-27181
 • Лист Міноборони від 4 червня 2019 року
 • Лист СБУ від 4 червня 2019 року
 • https://tsn.ua/politika/konstituciyniy-sud-viznav-zakonnim-rozpusk-radi-tekst-rishennya-1365774.html
 • https://petition.president.gov.ua/petition/100754

Результат

На третій день президентства Володимира Зеленського ухвалено вже 4 рішення, які суспільство вважає суперечливими стосовно законності, однак оскільки жодне з них не є очевидним і доведеним на сьогодні обіцянка залишається у процесі виконання.

Рішення президента Зеленського, законність яких ставить під сумнів суспільство:

1) Призначення Андрія Богдана на посаду глави АП;

2) Рішення про розпуск ВРУ;

3) Призначення керівника генштабу без подання міністра оборони;

4) Призначення заступника голови СБУ без подання голови СБУ.

Стосовно пункту 1, ідеться про юридичну колізію, коли норми закону про очищення влади суперечать нормам закону про державну службу. Оскільки зміни до закону про державну службу були ухвалені пізніше, ніж закон про очищення влади, до отримання судових рішень, які б свідчили про інше, вважаємо, що порушення чинного законодавства у цьому призначенні немає.

Стосовно пункту 2, 20 червня 2019 року Конституційний суд ухвалив рішення щодо законності розпуску Верховної Ради указом президента України Володимира Зеленського.

Стосовно 3 і 4 пункту. Відповідно до листів Міноборони та СБУ від 4 червня 2019 року, міністром оборони Полтораком було внесено подання стосовно призначення Хомчака на посаду начальника Генштабу – Головнокомандувача ЗСУ, головою СБУ Грицаком в установленому порядку було внесено пропозицію Президентові щодо призначення Баканова першим заступником голови СБУ.

21 вересня 2020 року президент Зеленський відповів на петицію щодо відставки «через порушення обіцянки».

«Слова моєї обіцянки залишити посаду Президента України у разі свідомого порушення закону взяті із контексту розмови про неприпустимість існування корупційних схем в управлінні державою, і моя позиція з цього питання залишається незмінною. Стосовно ж порушення, яке, на думку автора петиції, є підставою для оголошення мною відставки з поста Президента України, то воно полягає у невчасному інформуванні Національного агентства з питань запобігання корупції про зміни в майновому стані моєї родини і сталося у результаті помилки та не пов’язане із корисливими мотивами», – твердить Зеленський.