Обіцянка політика

  • Президент України
  • Голова Ради національної безпеки і оборони України

Зеленський обіцяє зробити все, щоб ПриватБанк був стабільним

18 квітня 2019 року кандидат в Президенти України Володимир Зеленський пообіцяв зробити все, щоб ПриватБанк був стабільним. «Я вам гарантую, що зроблю все, щоб ПриватБанк був стабільним банком України», – заявив Зеленський (відео 40:41).
Виконано
Сказано 18 квітня 2019 р.

Джерело

  • https://www.youtube.com/watch?v=CwxYGHHjq_I&feature=youtu.be&t=2441
  • http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=68492
  • https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/590-IX#Text
  • https://www.epravda.com.ua/news/2021/03/22/672173/
  • https://www.epravda.com.ua/news/2021/03/2/671560/

Результат

13 травня 2020 року Рада ухвалила законопроєкт «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення деяких механізмів регулювання банківської діяльності». Вже 21 травня президент Зеленський підписав раніше ухвалений «банківський» закон (документ 590-IX), який був однією з останніх умов для нової програми співпраці України з МВФ.

Закон, серед всього іншого, передбачає, що власники і екс-власники банку, інтереси яких були порушені через виведення фінансової установи з ринку, можуть отримати відшкодування збитку лише у грошовій формі. Визнання незаконним рішення про виведення банку з ринку не може бути підставою для його скасування (див. джерело №3).

11 червня до Конституційного Суду України надійшло подання 64 народних депутатів щодо конституційності «банківського» закону. Автори подання розпочинають з того, що конституційна процедура розгляду закону не була дотримана, а закінчують наведенням низки положень закону, які не відповідають статтям Конституції України.

Станом на березень 2021 року, через майже рік після ухвалення ініціативи, КСУ не надав висновків щодо конституційності закону. ПриватБанк залишається частиною стабільної та прозорої банківської системи, як повідомляють у Нацбанку.

Тож, можна погодитися з твердженнями Нацбанку та присвоїти статус «виконано». Закон посприяв затвердженню стабільності державного банку.