Обіцянка політика

  • Міністр інфраструктури України

Омелян пообіцяв взимку 2018/2019 років запустити перший пілот по суперчарджерах в Україні

17 вересня 2018 року міністр інфраструктури Володимир Омелян пообіцяв взимку 2018/2019 років запустити перший пілот по суперчарджерах в Україні. «Спільно з Укренерго розробляємо систему суперчарджерів, які дозволять заряджати електрокари не 22 кВт, як зараз є переважно по Україні, а 150 і більше кВт. Тобто навіть сучасний автомобіль з батареєю 70-100 кВт ви зможете зарядити протягом 15-20 хвилин. Перший пілот по суперчарджерах ми запустимо взимку, а до кінця наступного року плануємо запустити мережу», – заявив міністр.
У процесі
Сказано 17 вересня 2018 р.
Контроль виконання через 8 днiв.

Джерело

  • https://www.epravda.com.ua/publications/2018/09/17/640643/
  • Лист Мінінфраструктури від 24 січня 2019 року
  • Лист Мінінфраструктури від 24 січня 2019 року

Результат

Відповідно до листа Міністерства інфраструктури України від 24 січня 2019 року стосовно спільного з Укренерго пілоту суперчарджерах в Україні.

Метою реалізації зазначеного проекту є побудова національної мережі електрозарядних станцій для електромобілів вздовж центральних автотранспортних магістралей: Київ — Львів; Київ — Харків; Київ — Дніпро; Київ — Одеса.

Проект, який заплановано для реалізації ДП «НЕК «Укренерго», полягає в будівництві енергетичних сховищ (Energy Storage System) з децентралізованим розташуванням кількох десятків блоків з малою потужністю, які за спільною співпрацею Мінінфраструктури та ДП «НЕК «Укренерго» дозволять розташувати на них зарядні станції для електромобілів.

У рамках роботи над проектом Мінінфраструктури за спільною участю представників ДП «НЕК «Укренерго», АТ «Укрзалізниця» та Укравтодору проведено перевірку ряду магістралей.

У результаті було встановлено, що в цілому такий проект можливо реалізувати, однак він вимагає додаткових опрацювань щодо ідентифікації статусу земельних ділянок та визначення можливих місць під'єднання на потенційних ділянках до високовольтної мережі потужністю 35 кВ.

Відповідно до заяви керівника ДП «НЕК» Укренерго» проект заплановано реалізувати у 2019 році.

Редакція АП «Слово і Діло» надіслала запит на отримання доступу до публічної інформації.