Обіцянка політика

Гройсман пообіцяв, що монетизація житлових субсидій для домогосподарств запрацює з 1 січня 2019 року

17 травня 2018 року прем'єр-міністр України Володимир Гройсман пообіцяв, що монетизація житлових субсидій для домогосподарств запрацює з 1 січня 2019 року.
Виконано
Сказано 17 травня 2018 р.

Джерело

  • https://www.slovoidilo.ua/2018/05/17/novyna/ekonomika/hrojsman-ozvuchyv-terminy-monetyzacziyi-subsydij
  • https://www.kmu.gov.ua/ua/news/uryad-zaprovadiv-monetizaciyu-pilg-i-subsidij

Результат

27 грудня 2018 року Кабінет міністрів України ухвалив постанову про надання житлових субсидій населенню у грошовій формі. Правила призначення допомоги у сплаті комунальних платежів залишаються незмінними. Змінюється лише алгоритм її виплати.

Монетизація відбуватиметься у три етапи. З 1 січня 2019 року участь у монетизації пільг і субсидій братимуть ті сім’ї, які звернуться за допомогою вперше. Субсидія від держави надходитиме на їх персональний обліковий запис в Ощадбанку. Банк розраховуватиметься за субсидіанта з надавачами комунальних послуг та одразу інформуватиме SMS-повідомленням громадян про те, скільки їм залишилося доплатити за комуналку.

Тим сім’ям, які беруть участь у монетизації, не потрібно буде щомісяця сплачувати свій обов’язковий платіж окремо за кожен вид послуги. Держава через Ощадбанк сплачуватиме частину комуналки, в межах виділеної субсидії та соціальних норм, а субсидіанти доплачуватимуть другу частину рахунку.

З 1 травня 2019 року монетизація торкнеться тих, хто отримує субсидію чи пільгу вже багато років, в тому числі користується допомогою в літній період.

А з 1 жовтня 2019 року запрацює повномасштабна монетизація, коли кожен, хто є одержувачем житлової субсидії, отримуватиме за результатами опалювального сезону готівкою все, що було заощаджено.

ВИСНОВОК: перший етап монетизації субсидій на рівні домогосподарств було розпочато з 1 січня 2019 року, тому обіцянка отримує статус «виконано».