Обіцянка політика

  • Генеральний прокурор України
  • Член Ради національної безпеки і оборони України

Луценко пообіцяв притягати до кримінальної відповідальності за неякісний ремонт доріг

19 квітня 2018 року генеральний прокурор України Юрій Луценко пообіцяв, що замовники, виконавці, працівники технагляду будуть притягатися до кримінальної відповідальності за неякісний ремонт доріг. «У взаємодії з міністерством транспорту. Я особисто у контакті з паном міністром з цього приводу, він надає нам оперативну інформацію про стан доріг. Звичайно більше мають зробити місцеві прокурори, кожен на своїй дільниці. Вивчити стан доріг, які були здані в експлуатацію після будівництва або капітального ремонту протягом 2016-2017 років. В разі очевидного руйнування цих об'єктів, порушувати кримінальні справи і притягувати до кримінальної відповідальності замовників, які підписали акти неякісних доріг, виконавців неякісних доріг, працівників технагляду, які підписували фейкові акти про якісні роботи. Цих три категорії осіб, по кожній ділянці зруйнованого дорожнього покриття, не принципового якого, державного чи комунального значення, будуть протягом трьох найближчих місяців проаналізовані і будуть притягатися до кримінальної відповідальності», – заявив генеральний прокурор (відео 7:59).
У процесі
Сказано 19 квітня 2018 р.
Контроль виконання через 2 мiсяцi.

Джерело

  • https://youtu.be/wfQj-zTI1cE?t=7m59s
  • Лист Генеральної прокуратури України від 26 вересня 2018 року
  • https://www.gp.gov.ua/ua/news.html?_m=publications&_c=view&_t=rec&id=239706

Результат

Відповідно до листа Генеральної прокуратури України від 26 вересня 2018 року, у квітні 2018 року керівникам регіональних прокуратур Генеральним прокурором було надано завдання вивчити стан додержання вимог законодавства при виявленні, реєстрації, розслідуванні та підтриманні публічного обвинувачення у кримінальних провадженнях за фактами злочинів у сфері безпеки дорожнього руху, законності використання коштів, виділених на будівництво та ремонт автомобільних доріг.

Станом на початок листопада 2018 року, за словами Юрія Луценка, з початку року розпочато майже 250 проваджень за фактами нецільового використання, розтрати та привласнення бюджетних коштів на ремонт та будівництво доріг, кожне шосте з них вже передано до суду з обвинувальним актом.